logo

reklam

Zağnosspor, ligin ilk yarısından mutlu

TRABZON (Samsunyerelhaber) – Bayanlar Hentbol Süper Lig’de hafta sonu Bursa Osmangazi Belediyespor’u 37-22 mağlup eden Zağnosspor’un Kulüp Başkanı Emre Aksoy, ligin ilk yarısını hedefledikleri şekilde bitirdiklerini söyledi.

Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, hedefleri açısından hafta sonu aldıkları galibiyetin önemli olduğunu belirtti.

Alınan galibiyetin hem kendileri hem de Trabzon hentbolu için dönüm noktası olduğunu vurgulayan Aksoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son 8 maçı da kazanmış bir takımımız var. 2 yıl önce ‘bunlar olacak’ desek kimse inanmayabilirdi ancak şimdi görünüyor ki isteyince, çalışınca ve iyi bir ekiple yola çıkılınca, yönetiminden teknik heyetine, futbolcularına kadar bir bütün olunca başarı geliyormuş. Özellikle Muratpaşa Belediyespor galibiyeti bizim için gerçekten çok önemliydi. Çünkü üst sıraları isteyen bir takım üst sıralardaki takımlara karşı kazanmak zorunda ve gücünü ancak onlara karşı sınayabilir. Ligin ilk yarısını da hedeflediğimiz şekilde bitirdik. Böylece bu ligin güçlü ve iddialı ekiplerinden biri olduğumuzu gösterdik.”

Aksoy, daha yolun başında olduklarını da dile getirerek, “Zağnosspor hentbolda daha sık adından bahsettirecek. Daha yolun başındayız diyebilirim. Önümüzde inanıyorum ki şampiyonluklar ve kupalar olacak” dedi.

Ligdeki ilk yıllarında salonun neredeyse yarısını doldurabildiklerini kaydeden Aksoy, “Bugün geldiğimiz noktada dolu tribünlere karşı müthiş bir desteğin altında mücadele veriyoruz. Sadece tribün olarak değil, altyapılarda hentbola başlamak isteyen onlarca gencimiz de var. Özellikle liselerle koordineli hareket etmeye çalışıyoruz. Burada hentbol oynamak isteyen gençlerimize yardımcı oluyoruz. Zağnosspor’un Hentbol Kadınlar Süper Lig’de zirveye ortak olması, hentbolun Trabzon’daki geleceğini değiştirecek. Sporcular artık bu işe daha büyük bir inançla sarılacak” diye konuştu.

 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ