logo

reklam
02 Aralık 2015

“Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir Merzifon” kitabı çıktı

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Merzifon Belediyesi tarafından hazırlanan “Yolların ve Kültürlerin Kesiştiği Şehir Merzifon” adlı kitap vatandaşların beğenisine sunuldu.

 Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, 5 bin bastırılarak piyasaya sunulan kitabı Vali İbrahim Halil Çomaktekin’e makamında taktim etti.

Kitabın Merzifon’un tarihi ve kültürel yapısına kaynaklık ettiğini belirten Kargı, “Merzifon Belediyesi tarafından hazırlanan 208 sayfalık eser, ilçemizin tarihi, kültürü, gelenekleri ve yöresel yemeklerine ilişkin bilgiler içermektedir. Ben bu eserde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Çomaktekin ise Amasya ve ilçelerinin önemli bir tarih ve kültürü içinde barındırdığını belirterek, “Bu kitap, ilçemizin özelliklerinin birbirinden güzel fotoğraflar eşliğinde anlatıldığı bir eser. Amasya ve  ilçeleri önemli bir kültürel mirasa sahip. Merzifon ilçemizin tanıtımının yapıldığı bu güzel eseri hazırlayan Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ