logo

reklam

Yeni Megane’a “En Akıllı Otomobil” ödülü

İSTANBUL (Samsunyerelhaber) – Yeni Renault Megane “En Akıllı Otomobil” ödülüne  layık görüldü.

Renault’nun açıklamasına göre, Yeni Megane otomotiv endüstrisi uzmanlarından  oluşan bir kurul tarafından  “En Akıllı Otomobil” seçildi. Bu seçimde modellerin güvenliği, sürüş yardımcıları, bağlantı arayüzü ve bilgi-eğlence donanımları göz önünde bulunduruldu.

Yeni Megane, Yeni Espace’da ve Talisman’da yer alan pek çok teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Bu teknolojik donanımların büyük bir bölümü otomobilde bulunan R-LINK 2 multimedya sisteminin 8.7-inçlik dokunmatik ekranı vasıtasıyla kumanda edilebiliyor. Bu tablet aynı zamanda kullanıcıların 5 farklı sürüş modu ve 5 kabin ambiyansı arasından seçim yapmasına imkan veren Multi-Sense sistemini de kapsıyor.

Yeni Megane, aktif acil  fren sistemi, adaptif Cruise Control, ve Easy Park Assist (eller serbest park sistemi) de dahil olmak üzere 10 farklı yeni nesil sürücü yardımcısı ile donatıldı. Bu teknolojilerle ilgili bazı bilgiler Head Up Display ekranına da yansıtılıyor. Böylelikle hem daha sezgisel hem de takip edilmesi daha basit hale getiriliyor.

 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ