logo

reklam
02 Aralık 2015

Yatağa bağımlı hastalara karyola desteği

RİZE (Samsunyerelhaber) – Rize Sağlık Müdürlüğünce yatağa bağımlı hastalara karyola desteği devam ediyor.

Rize Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, sakatlık, hastalık veya yaşlılık nedeniyle yatağa bağımlı hastalara hem iyileşme süreçlerine katkıda bulunmak hem de bulundukları fiziksel ev ortamında rahatlarını sağlamak amacıyla hasta karyolaları temin ettiklerini belirtti. 

Hem hastaların hem de bakımlarını üstlenen hasta yakınlarının rahatlığı bakımından büyük kolaylık sağlayan hasta yataklarına vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini ifade eden Tepe, “Kendi imkanlarımız ve bağışlarla bugüne kadar ilimiz genelinde 370 yatalak hastamıza karyola yardımı yapmamıza rağmen ne yazık ki halen daha sırada bekleyen onlarca hastamız var” dedi.

Tepe, hastaların karyola ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yaptıklarını kaydederek, şunları söyledi:

“Sağlık anlamında son derece zor durumda olan ve belki de bundan sonraki yaşamlarını yatağa bağımlı olarak geçirmek zorunda kalacak bu insanlarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Onlarında birazda olsa rahat ettirebilmek için toplum olarak hepimizin amacı olmalı ve elimizden geleni de yapmalıyız. Aynı zaman da verdiğimiz her bir hasta karyolası bir değil birçok hasta ve yakınını çok mutlu edecektir. Bir karyola çok uzun yıllar birçok kişinin ihtiyacını karşılayıp büyük bir iyilik ve rahatlığa sebep olacaktır. Bu amaçla müdürlüğümüz imkanları ile 95 manuel hasta karyolası daha alınarak bugün itibarıyla yatağa bağımlı hastalarımıza dağıtımına başlanmıştır.”

Tepe, il genelinde evde sağlık hizmetleri kapsamında, 2011 yılından itibaren 11 bin 204 hastaya ulaşılarak evde sağlık hizmeti verildiğini sözlerine ekledi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ