logo

reklam
14 Eylül 2015

Yarıda kalan Düzköy camisi tamamlanmayı bekliyor

GİRESUN (Samsunyerelhaber) – Çanakçı’nın Düzköy köyünde yapımına 3 yıl önce başlanan cami inşaatının tamamlanması için köy halkı yardım bekliyor.

Düzköy Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Nevzat Yılmaz, yaptığı açıklamada, kaba inşaatına 2012 yılında başlanan caminin maddi sıkıntılar nedeniyle yarıda kaldığını söyledi.

Caminin toplam maliyetinin 1 milyon 250 bin lira olduğunu belirten Yılmaz, “Camimizin kaba sıvasını bitirdik. Üst kaplamasını yaptık. Üst avize siparişlerini verdik. Mihrabın minderi yapılacak. Köylü olarak bir hayli yorulduk. Köyün kaldıramayacağı bir yüke girdik. Yardım talep edeceğimiz esnaf ve ticaret adamımız olmadığı için camimiz şu anda maddi imkansızlıklar yüzünden yarıda kaldı” dedi.

Yılmaz, şu anda caminin tamamlanması konusunda zor durumda ve yarı yolda kaldıklarını dile getirerek, “Camimizin yapımından ziyade bir çok eksikliklerinin siparişini versek de maddiyattan dolayı getirtemiyoruz. Bireysel olarak sağa sola giderek, yakın dost ve arkadaşlardan isteyerek, köy ve mahallelerimizin desteğiyle camimizi ancak bu aşamaya getirebildik” diye konuştu.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ