logo

reklam
24 Kasım 2015

Yaralı karaca tedavi altına alındı

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Çorum’un Osmancık ilçesinde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan karaca yavrusu, tedavi altına alındı.

Ardıç köyü yakınlarındaki D100 karayolu kenarında yaralı bir yavru karaca gören Fevzi Durukan, hayvanı otomobiliyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne götürdü. 

Araç çarpması sonucu sol ön bacağının kırıldığı ve çeşitli yerlerinden yaralandığı belirlenen karaca, veteriner hekimin müdahalesinin ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı Çorum Şube Müdürlüğüne gönderildi. Yaralı karacanın burada ameliyat edileceği öğrenildi. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Fuat Er, yaptığı açıklamada, yaralı bulunan yavru karacanın vatandaşların hassasiyeti sayesinde kurtarıldığını belirterek duyarlılığından dolayı Durukan’a teşekkür etti.

Karacaların koruma altında olduğuna dikkati çeken Er, “İlimiz genelindeki karaca sayısının son yıllarda arttığını gözlemliyoruz. Karacanın araç çarpması sonucu yaralandığını tespit ettik. Sürücülerimizin biraz daha dikkatli olmasını istiyoruz” dedi. 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ