logo

reklam
02 Aralık 2015

Bu Gece Saatlerinden İtibaren Yağışlar Daha Etkili Olacak!

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Karadeniz Bölgesi’nde etkili olan yağışların hafta sonundan itibaren etkisini kaybedeceği bildirildi.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin etkisi altında olduğu alçak basınç merkezinin etkisiyle Karadeniz Bölgesi’nin batı kesimlerinde başlayan karla karışık yağmur ve kar şeklindeki yağışların bu gece saatlerinden itibaren etki alanını genişleterek doğuya hareket edeceğini belirtti.

Yüksek ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, sahil kesiminde ise yağmur şeklinde görülecek yağışların 5 Aralık Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren bölgeyi tamamen terk edeceğini bildiren Asar, “Yağışların cumartesi öğle saatlerinden itibaren bölgemizi tamamen terk etmesiyle iç kesimlerde buzlanma ve don, yer yer de sis veya pus görüleceği tahmin ediliyor” ifadesini kullandı.

Asar, rüzgarın ise 3 Aralık Perşembe ve 4 Aralık Cuma günü sahil kesiminde kuzey-kuzeybatı yönünden saatte 30-50 kilometre hızla esmesinin beklendiğini kaydetti.

Önümüzdeki 5 gün boyunca gece sıcaklıklarının da düşük seyredeceğini ifade eden Asar, sıcaklıkların Samsun’da 5, Ordu’da 4, Sinop’ta 4 ila 6, Amasya’da sıfırın altında 1, Çorum’da sıfırın altında 5, Kastamonu’da sıfırın altında 4 ila 8, Tokat’ta sıfırın altında 2 derece olmasının beklendiğini belirtti.

Asar, sıcaklığın sıfırın altına düştüğü merkezlerde su boruları ve su saatlerinin donarak zarar görmemesi için tedbirli olunmasını istedi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ