logo

reklam
25 Kasım 2015

Vergide elektronik tebligat dönemi

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, vergide elektronik tebligat döneminin 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren başlayacağını söyledi.

 Gövce, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, elektronik vergiyle tebligatların daha hızlı bir şekilde yapılacağını, hizmet kalitesinin de artacağını belirtti.

Vergi dairelerince düzenlenen ve mükelleflerle diğer muhataplarına vergi usul kanunu hükümlerine göre tebliği gereken evrakın Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığı ile elektronik ortamda tebliğinin sağlanacağını anlatan Gövce, şunları kaydetti:

“Elektronik tebligat, bilgi güvenliğini ve kişisel verilerin korunmasını sağlar. Hizmet kalitesini arttırır. Belgenin içeriğinin başkaları tarafından değiştirilemeyeceğini garanti eder, güvenilirdir. Fiziki ortamda haftalarca süren tebligat işlemi, elektronik tebligat sistemi ile saniyeler içinde gerçekleştirilir. Elektronik tebligat sisteminde, tebligatın ne zaman yapıldığını, gönderen kurumun ve alıcının kim olduğunu, gönderilen tebligatın ve eklerinin ne olduğunu, görüntülenebildiği için herhangi bir ihtilafa yer bırakmaz.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ