logo

reklam
05 Aralık 2015

Ünye’den Bayırbucak Türkmenlerine yardım

ORDU (Samsunyerelhaber) – Ünye Eğitim Bir Sen Temsilcisi İsa Ünel, Suriye’de Bayırbucak Türkmenlerine karşı yürütülen harekatın ve katliamın karşısında olduklarını söyledi.

Ünel, sendika binasında yaptığı basın açıklamasında, Suriye halkı ve Bayırbucak Türkmenlerinin yanında olduklarını söyledi.

Suriye’de, 5 senedir sistematik bir şekilde zulüm yaşandığını vurgulayan Ünel, şöyle devam etti:

“Kan var, gözyaşı var, sürgün var. Topraklarını ve namuslarını korumak için direnenlere karşı uygulanan devletler terörü var. Kimyasal gazlardan varil bombalarına, dökme kurşunlardan işkencelere kadar insan haklarını, insan onurunu ayaklar altına alan uygulamalar var. Bu kadar zulme karşı batının çifte standardı, BM’nin etkisizliği, İslam ülkelerinin sessizliği var. Özgürlük için direniş iradesini kuşananlar soykırıma tabi tutulurken dünyanın duyarsızlığı var. Bizim de buna isyanımız var. Suriye halkı ve Bayırbucaklı kardeşlerimiz yalnız değildir, yalnız da olmayacaktır.” 

İsa Ünel, sendikalarının, bir emek hareketi olduğu kadar bir merhamet hareketi olduğunu ifade ederek, “Eğitim Bir Sen Ordu Şubesinin başlattığı Bayırbucaklı kardeşlerimize ‘1000 çuval un’ gönderelim yardım çağrısına 200 çuval unla destek vermekteyiz” dedi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ