logo

reklam
23 Kasım 2015

Unilever’de yeni atama

İSTANBUL (Samsunyerelhaber) – Unilever Ev ve Çamaşır Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü’ne Alper Eroğlu atandı.

Unilever’den yapılan açıklamaya göre, şirket bünyesinde farklı kategori ve bölgelerde 10 yıllık pazarlama ve marka yönetimi deneyimine sahip olan Alper Eroğlu, yeni görevi Türkiye Ev ve Çamaşır Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü kapsamında, OMO, Domestos, Cif, Yumoş, Rinso, Sunlight gibi ev ve çamaşır bakım kategorisinin lokomotif markalarının pazarlama çalışmalarını İstanbul’da bulunan Unilever Türkiye merkez ofisinden yürütecek.

Açıklamada yer alan bilgilere göre, Alper Eroğlu, 2005 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Unilever Türkiye ailesine Magnum, Cornetto ve Max markalarından sorumlu Marka Müdür Yardımcısı olarak katıldı. 2008-2011 yılları arasında Unilever İtalya’da Magnum Marka Geliştirme Müdürü olarak atandığı yeni rolünde, markanın Orta Doğu, Afrika ve Avrupa bölgelerini kapsayan birçok uluslararası projesini yönetti.

2011-2014 yılları arasında Magnum ve Cornetto Global Marka Geliştirme Müdürü olarak, iki markanın da 20 ülkedeki dijital ve sosyal medya aktivitelerinin sorumluluğunu üstlendi. Son olarak 2014-2015 yılları arasında Unilever’in İngiltere’deki merkezinde Axe, Rexona ve Signal markalarından sorumlu Global Medya Direktörü görevine getirildi.

Unilever vizyonu ile Türkiye’de ve dünyanın farklı pazarlarında uzun yıllardır yönetici becerilerine güç katan, tüketici ve iletişim trendlerine hakimiyeti ile yenilikçi bir bakış açısına sahip olan Alper Eroğlu, Eylül 2015 itibarıyla da Unilever Türkiye Ev ve Çamaşır Bakım Pazarlama Direktörü olarak görevine başladı. 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ