logo

reklam

ULEB Avrupa Kupası’nda yeni sezon başlıyor

İSTANBUL (Samsunyerelhaber) – Basketbol ULEB Avrupa Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden takımlar, ilk hafta maçlarına yarın çıkacak.

Kupada 2015-2016 sezonunda Türkiye’yi Banvit, Beşiktaş Sompo Japan, Galatasaray Odeabank ve Trabzonspor Medical Park temsil edecek.

İlk haftada D Grubu’nda yer alan iki Türk temsilcisinden Banvit, Karadağ’ın Buducnost Voli takımına konuk olacak. Trabzonspor Medical Park ise Yunanistan’ın Aris ekibini ağırlayacak.

E Grubu’nda bulunan Beşiktaş Sompo Japan, Litvanya temsilcisi Lietuvos Rytas, F Grubu’ndaki Galatasaray Odeabank ise bir diğer Litvanya takımı Neptunas deplasmanına gidecek.

 

– Turnuva formatı

 

ULEB Avrupa Kupası’na katılan 36 takım, coğrafi özelliklerine göre 2 konferansa ayrıldı.

Konferans 1 ve Konferans 2’ye katılan takımların altışarlı 6 grupta mücadele edeceği ilk turda, ilk 4’e giren kulüpler tur atlayacak. İlk turu geçen 24 ekip, THY Avrupa Ligi’nden elenen 8 takımın da dahil olmasıyla son 32 arasına kalacak.

İkinci tur gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar, son 16 turunda mücadele edecek. Bu turdan itibaren eşleşmelerin galipleri, eleme usulüyle oynanacak 2 maçın ardından belli olacak. ULEB Avrupa Kupası’nı müzesine götüren ekip, 2016-2017 sezonunda THY Avrupa Ligi’ne doğrudan katılım hakkı kazanacak.

Geçen sezon Rusya’nın Khimki ekibi, finalde İspanyol temsilcisi Herbalife Gran Canaria’yı mağlup ederek şampiyonluğa ulaşmıştı.

 

– Gruplar

1. Konferans: 

A Grubu: Ewe Baskets (Almanya), Dominion Bilbao Basket (İspanya), Union Olimpija (Slovenya), Nanterre (Fransa), Telekom Baskets (Almanya), Dolomiti Energia (İtalya)

B Grubu: Alba Berlin (Almanya), Herbalife Gran Canaria (İspanya), Enel Basket (İtalya), Le Mans Sarthe Basket (Fransa), Grissin Bon Reggio Emilia (İtalya), MHP Riesen (Almanya)

C Grubu: Valencia Basket (İspanya), CAI Zaragoza (İspanya), Ratiopharm Ulm (Almanya), SLUC Nancy (Fransa), Proximus Spirou (Belçika), Umana Reyer (İtalya)

 

2. Konferans: 

D Grubu: Unics Kazan (Rusya), Banvit (Türkiye), Trabzonspor Medical Park (Türkiye), Buducnost (Karadağ), Aris (Yunanistan), Steaua CSM Eximbank Bükreş (Romanya)

E Grubu: Beşiktaş Sompo Japan (Türkiye), Lietuvos Rytas (Litvanya), Zenit (Rusya), Avtodor (Rusya), PAOK (Yunanistan), Szolnoki Olaj (Macaristan)

F Grubu: Galatasaray Odeabank (Türkiye), Nizhny (Rusya), Krasny Oktyabr (Rusya), Hapoel Bank Yahav (İsrail), AEK (Yunanistan), Neptunas (Litvanya)

 

– İlk haftanın programı

ULEB Avrupa Kupası’nda ilk haftanın programı (TSİ) şöyle:

– A Grubu

Yarın:

20.30 Telekom Baskets-Ewe Baskets

21.30 Dominion Bilbao Basket-Nanterre

21.30 Union Olimpija-Dolomiti Energia

 

– B Grubu

Bugün:

22.00 Le Mans Sarthe Basket-Herbalife Gran Canaria

Yarın:

21.00 MHP Riesen-Alba Berlin

21.30 Grissin Bon Reggio Emilia-Enel Basket

 

– C Grubu

Bugün:

20.30 SLUC Nancy-Valencia Basket

Yarın:

20.30 Ratiopharm Ulm-Umana Reyer

21.30 CAI Zaragoza-Proximus Spirou

 

– D Grubu

Yarın:

19.00 Trabzonspor Medical Park-Aris

19.00 Unics Kazan-Steaua CSM Eximbank Bükreş

20.00 Buducnost Voli-Banvit

 

– E Grubu

Yarın:

18.45 Lietuvos Rytas-Beşiktaş Sompo Japan

19.00 PAOK-Szolnoki Olaj

19.00 Avtodor-Zenit

 

– F Grubu

Yarın:

19.00 AEK-Krasny Oktyabr

19.00 Neptunas-Galatasaray Odeabank

20.30 Nizhny-Hapoel Bank Yahav

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ