logo

reklam
27 Kasım 2015

Türkmenler için yardım kampanyası

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Samsun İl Başkanlığı, Suriye’nin kuzeyindeki Bayırbucak Türkmenleri için “Vefalı Türk Geldi Yine” sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Kürşat Geze, yaptığı yazılı açıklamada, Suriye’nin tarihin gördüğü en büyük güç hesaplaşmalarından birine tanıklık ettiğini belirtti.

Kendi namuslarını, canlarını ve en kıymetlileri olan vatanlarını savunan Bayırbucak Türkmenleri’nin bölgede çıkar peşinde koşan zalimlerin ilk hedefi olduğunu vurgulayan Geze, şunları kaydetti:

“Vatan toprağının kutsaliyetine inanan ve can verip bu sevdasından vazgeçmeyen soydaşlarımız, tüm imkansızlıklara rağmen ayakta kalmaya çalışmaktadır. Sivil soydaşlarımızın üzerine bombalar yağmakta, yavrularımızın feryatları, analarımızın ağıtları arşı titretmektedir. Her biri atası Fatih yaşında olan Türkmen yiğitleri gün geçtikçe erimekte, asırlık çınar Türkmen babaları bu manzara karşısında kahrolmaktadır.”

Bölgeye gönderilmek üzere bir yardım kampanyası başlatıldığını da aktaran Geze, “Suriye Türkmendağı’ndaki soydaşlarımıza gönderilmek üzere bir yardım kampanyası başlatarak savaşın ortasında kalan soydaşlarımızı yalnız bırakmayacağız. Bu doğrultuda  gıda, çocuk bezi, ayakkabı, çocuk giyim, battaniye, çadır gibi yardımları bekliyoruz. Yardımlarınızı 30 Kasım’a kadar Samsun Ülkü Ocakları’nın il ve ilçe temsilciliklerine ulaştırabilirsiniz.”

Geze, maddi yardımların ise kendilerine ya da İş Bankası Samsun ve Atakum şubelerinde TR83 0006 4000 0017 3050 1639 00 nolu hesaba aktarılabileceğini bildirdi. 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ