logo

reklam

TOKİ konutları sahiplerini buldu

ZONGULDAK (AA) – Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Zonguldak’ın Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesinde yaptırılan 566 konuttan 516’sı kura çekimiyle sahiplerini buldu.

Çaydeğirmeni Belde Belediye Başkanı Satılmış Gebeş,  Belediye Kent Ormanı Kültür Merkezi’ndeki törende yaptığı konuşmada, TOKİ işbirliğiyle inşa edilen Çaydeğirmeni 3. Etap’ta toplam 566 konutun kura çekiminin yapıldığını söyledi. 

Konutlara yerleşenlerin ardından beldelerinin nüfusunun yaklaşık 7 bin civarında olacağını ifade eden Gebeş, “Bir idareci için en büyük hedef o bölgeyi her geçen gün büyütmektir. Biz de bu anlamda sizlerle büyümeye çalışacağız. Sizlerin katılımıyla beldemizde güzel şeyler olacak. Biz belediyeciliğe sadece yol, su, park ve bahçe olarak bakmadık. Farklı bir vizyon ortaya koyduk” diye konuştu. 

TOKİ Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Ömer Arısoy da kurum olarak Zonguldak’ta bir çok yatırımı hayata geçirdiklerini belirtti.

Toplam 19 şantiyede 2 bin 112 konut, 4 ilköğretim, lise, pansiyon, 6 spor salonu, 4 cami, 6 ticaret merkezi, huzurevi, engelsiz yaşam merkezi, hizmet binası, 3 hastane, üniversite kampüsü uygulamaları başlatıldığını anlatan Arısoy, “Proje ve ihale çalışmaları devam eden 3 bin 8 konutla Zonguldak’ta 5 bin 120 konut sayısına ulaşılacaktır. Başlatılan uygulamaların toplam yatırım bedeli yaklaşık 419 milyon liradır. Zonguldak Çaydeğirmeni 3. Etap Projesi 281 adet 2 artı 1 ve 285 adet 3 artı 1 olmak üzere 566 konuttan oluşmaktadır. Bugün itibariyle 566 konut için 516 başvuru alınmıştır” ifadesini kullandı.

Kura sonrası konutuna kavuşan Güler Ala ise “Yaklaşık 16 yıldır evim olmasını istiyordum. Şimdi ev sahibi olduk” dedi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ