logo

reklam
25 Kasım 2015

Tokat’ta deprem tatbikatı

TOKAT (Samsunyerelhaber) – Tokat Devlet Hastanesinde deprem tatbikatı yapıldı.

Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerinin görev aldığı tatbikatta, senaryo gereği depremde hasar gören hastanedeki yaralıları kurtarmak için çalışma başlatıldı.

Kısa sürede hastaneye ulaşan ekipler, hasta ve yaralıların binayı boşaltmasını sağladı. Kurtarma çalışması sırasında yaralı yakınlarına özel güvenlik görevlileri müdahale etti. 

AFAD ekipleri, üst katlarda mahsur kalan hastaları sarkıtılan halatlar ile tahliye etti. Kurtarılanlar, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından otoparkta kurulan sahra hastanesine kaldırıldı. Hastanede çıkan yangın, Tokat Belediyesi itfaiye ekiplerince söndürüldü.

İl Sağlık Müdür Vekili Zeynel Kalli, gazetecilere yaptığı açıklamada, il sağlık, afet ve acil durum planı kapsamında belediye, AFAD, UMKE ve İl Emniyet Müdürlüğü ile tatbikat gerçekleştirdiklerini söyledi.

Senaryo gereği olası bir depremde Tokat Devlet Hastanesinde kurtarma çalışması yürütüldüğünü aktaran Kalli, “Deprem sonrası yapacağımız müdahaleyle ilgili tatbikatımızı gerçekleştirdik. Tatbikata katılan arkadaşlara teşekkür ederim” dedi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ