logo

reklam
13 Eylül 2015

Terör saldırılarını “Vosvos”larla protesto ettiler

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun’da Vosvos Severler Derneği üyeleri, Türkiye’de son zamanlarda yaşanan terör olaylarını protesto etmek için Volkswagen marka 30 klasik otomobil ve minibüsle şehir turu attı.

İlkadım ilçesi Mert Plajı’nın bulunduğu alanda bir araya gelen grup, Türk bayrakları ve siyah kurdeleler astıkları otomobilleriyle, Atakum ilçesi Körfez Mahallesi’nde bulunan Yat Limanı’na kadar vatandaşları selamlayarak geldi.

Yat Limanı’nda Türk bayrağı açarak saygı duruşunda bulunan ve ardından İstiklal Marşı’nı okuyan sürücüler, daha sonra basın açıklaması yaptı. 

Grup adına açıklama yapan Samsun Vosvos Severler Derneği üyesi Haluk Özmen, şehitlere saygı, şehit ailelerine destek ve anlamsız terörü lanetlemek amacıyla söz konusu turu düzenlediklerini söyledi.

“Vosvos”ların  dostluk ve barışı simgeleyen araçlar olduğunu ifade eden Özmen, “Vosvos kullanıcıları olarak teröre karşı sesimizi duyurmak istiyoruz. Türk milletinin teröre karşı ortaya koymuş olduğu tepkiye biz de destek veriyoruz” dedi.

Çevredekilerin de alkışlarla destek verdiği grup daha sonra dağıldı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ