logo

reklam
01 Aralık 2015

Terme’de “Uyuşturucu ile mücadele” semineri düzenlendi

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Terme Belediye Başkanlığı ile Terme Kent Konseyi işbirliğinde “Madde bağımlılığı ve uyuşturucu ile mücadele” semineri düzenlendi.

Terme Belediye Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen seminerde Ankara Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Emniyet Amiri Enver Başar tarafından katılımcılara bilgi verildi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen “Hayata Evet Projesi” kapsamında çalışma yapan Başar, tecrübelerini ve proje kapsamında yaptıkları çalışmaları katılımcılarla paylaştı. İnsanların “Kararsızım”, “Bir deneyim”, “Seni kırmayacağım”, “Bir kereden bir şey olmaz”, “Başlarım, bırakırım”, “Benim iradem güçlü bırakırım’, ‘İş sahibi olunca bırakırım” gibi düşüncelerle sigara ve uyuşturucu kullanımına başladığını anlatan Başar, bu işten para kazanan lobilerin uyuşturucu kullanımını gençlere “karizmatik bir olaymış” gibi tanıtmaya çalıştığını söyledi.

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul da madde bağımlılığı sorununun toplumun hiçbir kesiminin yüz çeviremeyeceği bir sorun olduğunu vurguladı.

Bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için herkesin, her kurumun üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğine işaret eden Kul, “Bu konuya öncelikle bir baba olarak, daha sonra bir akademisyen ve yönetici olarak yaklaşıyorum. Anne-baba olarak hepimize bu konuda büyük sorumluluk düşüyor. Ayrıca belediye başkanı olarak bu konuda önemli sorumluluklarım olduğunu düşünüyorum. Eğer hep birlikte çocuklarımızı bu sorundan uzak tutup sahip çıkamazsak, bu sorun geleceğimizi köreltecektir” ifadelerini kullandı.

Terme Kent Konseyi Başkanı Adnan Atik de seminerin mücadele için belirledikleri çalışma takviminin ilk çalışması olduğunu kaydetti. 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ