logo

reklam
15 Ekim 2015

Terme Belediyesi AB fonlarından yararlanmak için Ar-Ge merkezi kurdu

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Terme Belediyesi, Avrupa Birliği (AB) fonlarına proje üreterek hibe fonlarından yararlanabilmek için Ar-Ge merkezi kurdu.

Terme Belediyesi, proje hazırlayarak AB hibe fonlarından yararlanabilmek yararlanabilmek için Ar-Ge çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Şenol Kul, yapılacak hizmetler için Ar-Ge biriminin oldukça önem taşıdığını söyledi.

Türkiye’de birçok belediyenin AB hibe fonları aracılığıyla değişik hizmetler üreterek şehrin gelişmişlik seviyesini yükselttiğini anlatan Kul, “Altyapıdan, kültürel hizmetlere kadar geniş yelpazede AB fonlarına proje üreten belediyeler, bütçeleri içinden çok az bir rakam harcayarak ya da sıfır harcamayla şehirlerinin vizyonunu değiştirme imkanı bulabiliyor. Terme Belediyesi olarak bizler de bundan sonra hem bu fonlardan yararlanabilmek hem de ilçemizi daha gelişmiş ve yaşanabilir bir şehir haline getirebilmek için Ar-Ge birimini kurma çalışmalarına başladık” dedi.

Ar-Ge biriminde alanında uzman mimar ve mühendislerin görev yapacağını bildiren Kul, “Bizim için, belediyemiz için, halkımız için ve Terme’ye yapılacak hizmetler için bu birimin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. İlçemizde farklı projeler geliştirmek, gelişmiş yerleşim alanlarına giderek oralardaki çalışmaları yerinde görmek, onların farklı versiyonlarını kalite adına ne varsa Terme ilçemizde uygulamak için bu birimi kurumumuza kazandıracağız” diye konuştu.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ