logo

reklam
02 Aralık 2015

TEM otoyolu ve D-100 karayolu ulaşıma açıldı

BOLU (Samsunyerelhaber) – Ulaşıma kapanan TEM otoyolu ve D-100 karayolu ulaşıma açıldı.

TEM otoyolunun, Yeniçağa ile Dörtdivan bölgesinde, kar yağışı ve buzlanmanın ardından meydana gelen trafik kazası sonucu çift yönlü kapanan yol,  yapılan çalışmaların ardından 3,5 saat sonra ulaşıma açıldı.

Kayan ve maddi hasarlı kazalar yapan araçlar nedeniyle yol ulaşıma kapanmıştı D-100 karayolunun Yeniçağa-Gerede arası da Karayolları ve trafik ekiplerin uzun süren çalışmasının ardından ulaşıma açıldı.

Bolu Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Sönmez, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, makaslayan tırlar ve meydana gelen kazalar nedeniyle ulaşımın aksadığını söyledi. 

Bazı sürücülerin, tüm uyarılara rağmen araçlarına kış lastiği takmadan yola çıktığını ifade eden Sönmez, şöyle konuştu:

“Kış lastiği takmayan araçların kayması sonucu kazalar meydana geliyor, yol ulaşıma kapanıyor. Kış lastiği uygulaması başladı. Araçlarında kış lastiği olmayan sürücülere 571 lira idari para cezası kesilecek. Sürücülerden, araçlarında zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmalarını da istiyoruz. Hava şartları ağır geçmekte. Bu yüzden sürücülerin işaret ve işaretçilere uyması gerek. Ayrıca yolun kapanması esnasında acil geçiş şeridinin ihlal edilmemesi gerek. Bu konuda sürücülerimizden duyarlı olmalarını bekliyoruz.”

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ