logo

reklam
02 Aralık 2015

TBMM İdari Amiri Köse:

AMASYA (Samsunyerelhaber) – TBMM İdare Amiri ve CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, partilerine oy versin ya da vermesin, ülkede yaşayan 78 milyonu CHP iktidarının eşitlikçi bir iktidar olacağına ikna etmeleri gerektiğini söyledi.

Köse, Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde yapılan partisinin Gümüşhacıköy ilçesi olağan kongresinde yaptığı konuşmada, CHP’de iki türlü partili bulunduğunu belirtti.

Birincisinin iktidar ile kavga eden CHP’liler, ikincisinin ise CHP’lilerle kavga eden CHP’liler olduğunu anlatan Köse, “İnanıyorum ki buradakiler iktidar ile kavga eden CHP’lilerdir. Bu şekilde olmak zorundayız. Çünkü bize oy versin ya da vermesin, bu memlekette yaşayan 78 milyonu CHP iktidarının eşitlikçi bir iktidar olacağına ikna etmemiz lazım” dedi.

Zor günlerden geçildiğini, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin faili meçhul bir cinayete kurban gittiğini ifade eden Köse, “Elçi’nin düşüncesini kabul görmüyoruz, katılmıyoruz ama onun düşüncelerini özgürce savunabilmesi için bizler canımızı seve seve vermeye hazır olmalıyız. Bizim iddiamız bu Türkiye özgür olmalı. Türkiye faili meçhul cinayetlerinin yaşandığı bir ülke olmamalı” diye konuştu.

Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmalarıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Köse, şunları kaydetti:

“Bu gazeteciler, iktidarın faşizme giden yöntemle hiç olmayacak şekilde mahkeme dosyalarına yansıyan delilleri gazetelerde paylaştılar diye cezaevine gönderildiler. Tabii ki Can Dündar ve Erdem Gül’ün şöyle bir özelliği var, geçmişte cemaat dediğimiz yapılanma Türkiye’de ne kadar polis, asker, savcı, gazeteci, bilim adamı, siyasetçi varsa Silivri zindanlarına tıkmıştı. O zaman Can Dündar ve arkadaşları Cumhuriyet gazetesinde bu kişilerin haklarını savundukları için cemaatçi damgası yemişti. Halbuki düşüncelerini paylaşmasalar bile bunu özgürce savunabilmesi için canlarını seve seve verecek gazetecilerdi.”

CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı ve CHP Amasya İl Başkanı Hüseyin Duran’ın da katıldığı kongrede mevcut başkan Sefa Kizir ile Ali Taşdan başkanlığa aday oldu.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ