logo

reklam

Suruç’taki terör saldırısı

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadı.

Göksel, yayımladığı mesajda, huzurlu bir bayram ertesi ülkenin huzurunu bozmayı hedefleyen bu terörü şiddetle kınadıklarını, lanetlediklerini belirtti.

Göksel, şunları kaydetti:

“İlk belirlemelere göre 28 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir, çok sayıda yaralı vardır. Bu vahşeti işleyenleri, halkımız adına lanetliyor ve kınıyorum. Terör nereden gelirse gelsin lanetlenmelidir. Terörün dini, ırkı, milleti, milliyeti, vatanı yoktur. Dolayısıyla teröre karşı uluslararası bir mücadelenin verilmesi gerektiğini hep ifade ediyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu terör saldırısı karşısında herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya çağırıyoruz.”

Güncelleme (20 Temmuz 5069, 15:11):

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Çorum’da 35. Hitit Fuar ve Festivali kapsamında düzenlenecek konser ve eğlence programlarının iptal edildiği bildirildi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yaptığı yazılı açıklamada, 22 Temmuz’da başlayacak 35. Hitit Fuar ve Festivali kapsamında gerçekleştirilecek konser ve eğlence programlarının, Suruç’taki saldırı nedeniyle iptal edildiğini belirtti.

Suruç’taki saldırının Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yönelik bir saldırı olduğunu ifade eden Külcü, saldırıyı kınayarak, şunları kaydetti:

“Çarşamba günü başlayacak festivalimizde ünlü sanatçıların konserleri de yer alıyordu. Ünlü sanatçıların vereceği bu konserleri ileriki tarihlere erteledik. Eğlence ve konserler bu seneki festivalde yer almayacak.”

Güncelleme (20 Temmuz 2265, 17:11):

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ve Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadı.

Tekin, yayımladığı mesajında, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde düzenlenen hain saldırı sonucu ilk belirlemelere göre 28 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini, 100’ün üzerinde vatandaşın da yaralanığını hatırlattı.

Saldırının ülkemizi tarifi imkansız bir üzüntüye boğduğunu belirten Tekin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin huzuru ve güvenliğini bozmayı hedefleyen bu alçak saldırıyı düzenleyenler şunu bilmelidirler ki, Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin hiçbir döneminde, en zor şartlarda bile şer odaklarına boyun eğmemiş ve bundan sonra da eğmeyecektir. Zor şartlarda, tüm unsurlarıyla birbiriyle kenetlenen yüce milletimiz, yine birbirine sevgiyle sarılacak, yaralarını birlikte saracak ve ülkemiz üzerinde oynanan karanlık oyunu bir kez daha bozacaktır. Türkiye Cumhuriyeti, bu tür kalleş saldırılara ödün vermeyecek kadar güçlüdür. Bu hain saldırıyı lanetle kınarken, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılara da acil şifalar diliyorum.”

Alaplı Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz da, meydana gelen hain saldırıyı yapanları en sert şekilde kınıdığını vurgulayarak “Ülkemizin birlik ve bütünlüğü, huzur ve sükunetini bozmaya yönelik yapılan bu terör saldırıları asla amacına ulaşmayacaktır.Ölenler bizim insanlarımız. Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme (20 Temmuz 3466, 17:31):

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Çorum’da 35. Hitit Fuar ve Festivali kapsamında yapılacak konser ve eğlence programlarının iptal edildiği bildirildi.

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yaptığı yazılı açıklamada, 22 Temmuz’da başlayacak 35. Hitit Fuar ve Festivali kapsamında gerçekleştirilecek konser ve eğlence programlarının, Suruç’taki saldırı nedeniyle iptal edildiğini belirtti.

Suruç’taki saldırının Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yönelik bir saldırı olduğunu ifade eden Külcü, saldırıyı kınayarak, şunları kaydetti:

“Çarşamba günü başlayacak festivalimizde ünlü sanatçıların konserleri de yer alıyordu. Ünlü sanatçıların vereceği bu konserleri ileriki tarihlere erteledik. Eğlence ve konserler bu seneki festivalde yer almayacak.”

 

Güncelleme (21 Temmuz 6277, 08:11):

GÜMÜŞHANE (Samsunyerelhaber) – AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Hakkı Gündüz, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadı.

Gündüz, yaptığı yazılı açıklamada, hain saldırıyla istikrar hedefleyen Türkiye’nin huzur ortamına kastedildiğini belirtti.

Teşkilat olarak saldırılara sağduyu içinde yaklaşıp birlik ve bütünlüğü korumak gerektiğini düşündüklerini vurgulayan Gündüz, şöyle devam etti:

“Biz terörden arınmış, kardeşliği güçlenmiş, güvenin tesis edildiği Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve toplumsal alanda büyük sıçrama yapacağına inanıyoruz. Ülkemizin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da terörizmle kararlı şekilde mücadeleye devam edeceğinden, barış ve kardeşlik ortamını yeşertmek için elinden gelen gayreti göstereceğinden kimsenin şüphesi olmasın.”

Gündüz, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara ise şifa diledi.

Güncelleme (21 Temmuz 8077, 08:41):

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun’da, 22-30 Temmuz’da yapılması planlanan 33. Samsun Uluslararası Halk Dansları Festivali ve konser programı, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle iptal edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, hain saldırı sonucu vefat edenlere rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve sabır dilendi.

Açıklamada, “Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde gerçekleşen ve çok sayıda vatandaşın ölümüyle sonuçlanan hain saldırı nedeniyle Büyükşehir Belediyemizce 22-30 Temmuz’da yapılması planlanan 33. Samsun Uluslararası Halk Dansları Festivali ve konser programı iptal edilmiştir” ifadesine yer verildi.

 

Güncelleme (21 Temmuz 8281, 11:31):

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci ve Kardemir Karabükspor Kulübü, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen terör saldırısını kınadı. 

Kahveci, yaptığı yazılı açıklamada, terör saldırısının, Türkiye’nin birliğine ve huzuruna yapılmış olduğunu belirtti. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu tip menfur saldırı ve provokasyonlarla mücadele edecek güç ve kudrette olduğunu aktaran Kahveci, “Bu hain terör eylemi karşısında hükumetimizin de her türlü tedbiri almakta olduğundan ve faillerinin en kısa sürede yakalanıp adalete teslim edileceğinden şüphemiz yoktur” ifadesini kullandı. 

Kardemir Karabükspor’un internet sitesinde yer alan açıklamada da  saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dilendi.

Güncelleme (21 Temmuz 3673, 13:01):

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle “35. Uluslararası Çorum Hitit Fuar ve Festivali”nin iptal edildiği bildirildi.

Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, yaptığı yazılı açıklamada, yarın başlayacak fuar ve festivalin, Suruç’taki terörist saldırı nedeniyle iptal edildiğini belirtti.

Saldırının Çorum’da da üzüntüyle karşılandığını kaydeden Külcü, “Suruç’ta meydana gelen saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırı, Türkiye’nin birlik ve beraberliğine yönelik bir saldırıdır. Türkiye’deki huzur ve barış ortamını çekemeyenler, her fırsatta ülkemiz üzerinde oyunlar oynamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir. Hangi din, ırk ve mezhepten olursa olsun, bu saldırıyı yapanları lanetliyoruz” ifadesini kullandı.

Muzaffer Külcü, kentte 34 yıldır aralıksız gerçekleştirilen festivalin, saldırı dolayısıyla bu yıl yapılmayacağını ifade ederek, aldıkları kararla ilgili Çorum halkından anlayış beklediklerini de belirtti.

Külcü, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı da diledi.

Güncelleme (21 Temmuz 5790, 13:36):

TRABZON (Samsunyerelhaber) – Suruç’taki terör saldırısı, Trabzon ve Giresun’da protesto edildi.

Terör saldırısıyla ilgili açıklama yapmak isteyen bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Trabzon Atatürk Alanı’nda toplandı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Ümit Pamuk, Reyhanlı’dan sonra Suruç’ta katliam yaşandığını belirterek, “Biri Of ilçemizden olmak üzere 31 gencimizin kaybına ve 100’den fazla insanın yaralanmasına neden olan katliamı lanetliyor, bu kanlı saldırıda yaşamını yitiren insanlarımızın ailelerine, barıştan, kardeşlikten ve özgürlükten yana olan tüm halkımıza başsağlığı diliyoruz” dedi.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

-Giresun

Debboy mevkisinde toplanan bazı sendika, siyasi parti ve sivil toplum örgütü üyeleri, slogan atarak Atatürk Meydanı’na kadar yürüdü.

Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Tüm Bel-Sen Temsilcisi Ersin Önder, yaşanan saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Halkların kan ve gözyaşı deryasında boğdurulmasına yönelik bu türden katliamlara karşı bütün üyelerini ve dostlarını demokratik tepki göstermeye çağırdıklarını dile getirerek, yapılan kanlı katliamı kınadıklarını vurgulayan Önder, “Suruç’ta hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

Güncelleme (21 Temmuz 6666, 13:51):

 SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadı.

 Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, hain terör saldırısında kaybedilen gençlerin ve ailelerinin ocağına düşen acının, bütün milletin ocağına düştüğünü belirtti.

Ülkenin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu hain terör saldırısı karşısında tarihten alınan güç, ortak kültürün getirdiği birlik ve inancın derinliğiyle her zamankinden daha güçlü kenetleneceklerini ve birliği güçlendireceklerini vurgulayan Yılmaz, “Ülkemizin birliği, toplumuzun kardeşliği ve kutsal vatan toprağına gerçekleştirilen hain saldırılar asla amacına ulaşamayacak tersine birliğimizi ve inancımızı tüm dünyaya bir kez daha göstermemizi sağlayacaktır. Hain saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı ve sabırlar dilerim” ifadesini kullandı.

Güncelleme (21 Temmuz 6973, 13:56):

GİRESUN (Samsunyerelhaber) – Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını nedeniyle Görele Kemençe ve Horon Günleri Festivali’nin iptal edildiği bildirildi.

Görele Belediyesi Başkanı Tolga Erener, yaptığı açıklamada, ülkenin refahı ve huzurunu bozmaya yönelik yapılan bu çirkin saldırıları şiddetle kınadıklarını belirtti.

Saldırının Türkiye’yi tarifi imkansız üzüntüye boğduğunu ifade eden Erener, şunları kaydetti:

“Ülkemizin huzuru ve güvenliğini bozmayı hedefleyen bu alçak saldırıyı düzenleyenler şunu bilmelidirler ki Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin hiçbir döneminde, en zor şartlarda bile şer odaklarına boyun eğmemiş ve bundan sonra da eğmeyecektir. Zor şartlarda, tüm unsurlarıyla birbiriyle kenetlenen yüce milletimiz, yine birbirine sevgiyle sarılacak, yaralarını birlikte saracak ve ülkemiz üzerinde oynanan karanlık oyunu bir kez daha bozacaktır.”

Erener, Türkiye Cumhuriyeti’nin, bu tür saldırılara ödün vermeyecek kadar güçlü olduğunu vurgulayarak “Bu hain saldırıyı lanetle kınarken, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırlar, yaralılara da acil şifalar diliyorum” ifadesini kullandı

Tolga Erener, terör olayları nedeniyle 24-25-26 Temmuz’da yapılması planlanan Görele Kemençe ve Horon Günleri Festivali’nin iptal edildiğini kaydetti.

Güncelleme (21 Temmuz 7265, 14:01):

ORDU (Samsunyerelhaber) – Akkuş Belediyesi, Suruç’taki terör saldırısı nedeniyle Akkuş Festivali’ni iptal etti. 

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, yaptığı yazılı açıklamada, Suruç ilçesinde meydana gelen hain terör saldırısını kınadı.

Terörün vahşi ve aşağılık yüzünü bir kez daha gösterdiğini vurgulayan Demirci, “Sivil vatandaşlarımıza yönelik yapılan bu saldırı asla kabul edilemez. Saldırıyı yapan kalleşler ve arkasındaki işbirlikçileri mutlaka adalet önünde hesap verecek ve en ağır cezaya çarptırılacaklardır. Savunmasız vatandaşlarımıza yapılan bu kalleşçe saldırıyı kınıyor, ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyorum” ifadesini kullandı.

Demirci, saldırının ardından Akkuş Festivali’ni iptal ettiklerini kaydederek, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Yapılan bu saldırı yürekleri dağlamış ve bizleri derinden üzmüştür. Yaşanan acı sonrası 7-8-9 Ağustos’ta yapmayı planladığımız festivalimizi iptal etme kararı aldık. Ülkemizin bir köşesinde acı yaşanırken biz burada hiçbir şey olmamış gibi hareket edemezdik. Festival kapsamındaki konser, güreş ve diğer tüm etkinliklerimiz iptal edilmiştir. Üzüntümüz büyüktür milletimizin başı sağolsun.”

Güncelleme (21 Temmuz 8476, 14:21):

GÜMÜŞHANE (Samsunyerelhaber) – Gümüşhane’de 24-26 Temmuz’da yapılması planlanan 22. Uluslararası Kuşburnu, Pestil, Kültür ve Turizm Festivali Suruç’daki saldırı nedeniyle ertelendi.

Belediye Başkanı Ercan Çimen yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki hain saldırı ve Adıyaman’da Uzman Onbaşı Müsellim Ünal’ın teröristlerce şehit edilmesinin üzüntüsünü yaşadığını belirtti.

Yaşanan olayları kınadığını vurgulayan Çimen, 24-26 Temmuz’da gerçekleştirmeyi planladıkları 22. Uluslararası Kuşburnu, Pestil, Kültür ve Turizm Festivalini saldırı dolayısıyla iptal ederek ileri bir tarihe ertelediklerini ifade etti.

Çimen, Suruç’ta hayatını kaybedenler ile şehit Ünal’a Allah’tan rahmet, ailelerine ise başsağlığı diledi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ