logo

reklam

Seçimde kullanılan materyaller geri dönüşüme kazandırılacak

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – İLYAS GÜN – AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Geri dönüşüm konusunda da çalışma yapacağız. Seçimde kullanılan materyallerin yeniden kullanımını sağlamak hem şehirlerimiz hem de çevremiz için çok önemli bir çalışma olacak” dedi.

Karaaslan, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, seçim çalışmaları sırasında çevre ve gürültü kirliği oluşturmamaya önem verdiklerini ifade etti.

AK Parti Genel Başbakanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun diğer siyasi partilere de “çevre ve gürültü kirliğine mahal vermeden, çevreye duyarlı bir seçim kampanyası yürütülmesi” yönünde çağrıda bulunduğunu hatırlatan Karaaslan, çağrıya sadece bir partiden olumlu yanıt geldiğini bildirdi.

Samsun’da Valilik başkanlığında siyasi parti temsilcilerinin bir araya geldiğini ve bir protokolün altına imza atarak centilmenlik anlaşması yapıldığını vurgulayan Karaaslan, “Buna göre belirlenen yerlerin dışında bayraklama çalışması yapılmayacak, okul, cami ve hastanelerin önünden geçerken gürültü kirliliğine izin verilmeyecek” diye konuştu.

– “Çevreye karşı duyarlı olmak hepimizin görevidir”

Karaaslan, Samsun’da çevreye duyarlı bir seçim kampanyası yürütüldüğüne işaret ederek, şöyle konuştu:

“Birkaç ilde böyle anlaşma yapılmış, umarım tüm Türkiye’de çevreye duyarlı seçim kampanyası yaygınlaşır. Zaten bir seçimden birkaç ay önce çıktık. Bunun çok önemli israf boyutu da var. Bu noktada hepimizin hassas olması gerektiğini düşünüyorum. Kağıt baskıların, geri dönüşüme imkan sağlamayan bir takım materyallerin seçim boyunca kullanılmış olması çevreye büyük zarar vermektedir. Sadece gürültü konusunda değil, çevreye karşı her konuda duyarlı olmak hepimizin görevidir. İsrafı önlemek ve bu materyallerin geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamalıyız. Geri dönüşüm konusunda da çalışma yapacağız. Seçimde kullanılan materyallerin yeniden kullanımını sağlamak hem şehirlerimiz hem de çevremiz için çok önemli bir çalışma olacak.”

– Çarpık kentleşme yerini estetik şehirleşmeye bırakacak

AK Parti iktidara geldiğinde Türkiye’nin çözülmemiş çok büyük sorunları bulunduğuna dikkati çeken Karaaslan, bunlardan birinin de köyden kente göçle birlikte oluşan çarpık şehirleşme olduğunu söyledi.

 Sanayileşme ve göçün çarpık kentleşmeyi destekleyen unsurlar olduğuna değinen Karaaslan, “AK Parti iktidarıyla birlikte önce konut sorununa çare aradık. Türkiye’de büyük bir hamle başlatıldı, hem kentsel dönüşüm projeleri hem de TOKİ’nin yaptığı toplu konut çalışmalarıyla. Önümüzdeki süreçte estetik kaygıları daha güçlü, kent coğrafyasına, iklim şartlarına ve şehrin kimliğine uygun projeler yapılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve TOKİ’nin bu konuda önemli çalışması var. Doğaya, ekolojiye saygılı, aynı zamanda kent kimliğine önemli katkılar verebilecek yeni modeller üzerine çalışacağız. Tarihi yapıları da kaderine terk etmeyip yaşamın bir parçası olarak tekrar değerlendireceğiz” ifadesini kullandı.

Karaaslan, AK Parti’nin seçim beyannamesinin vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“AK Parti’nin verdiği sözü tutacağını vatandaşımız biliyor. Biz her zaman tutacağımız sözlerle insanımızın karşısına çıktık. Seçim beyannamemizin halkımızın bu beklentisini karşılandığını düşünüyorum. Gençlerle ilgili önemli projeler var. Aslında beyannamemizde toplumun her kısmını ilgilendiren yenilikler bulunuyor. Seçimde tek başına iktidara geleceğimize inanıyorum. Tek başına iktidara geldiğimizde yarım kalan işlerimize devam edeceğiz.”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ