logo

reklam
04 Mayıs 2015

SAMULAŞ ve OKA stratejik plan çalışması başlattı

SAMSUN (AA) – Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı faaliyetlerini sürdüren SAMULAŞ arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında SAMULAŞ’ın 2016 – 2020 dönemi stratejik planının hazırlanacağı bildirildi.

SAMULAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, kurumun vizyonuna ve misyonuna ulaşması için izlemesi gereken yol haritasının belirleneceği söz konusu protokol kapsamında OKA uzmanlarınca 6 ay boyunca SAMULAŞ’ a danışmanlık hizmeti sunulacağı belirtildi.

Proje kapsamında ilk olarak SAMULAŞ’ın kurumsal kapasitesinin artırılması amacıyla iş ve süreç analizleri gerçekleştirilerek SAMULAŞ’ın tüm süreçlerinin haritalandırılacağı açıklanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“SAMULAŞ’ın iç ve dış çevre analizleri gerçekleştirilirken çalışan memnuniyeti ve müşteri memnuniyeti araştırmaları da eş zamanlı olarak yürütülecek. Yapılacak stratejik plan çalışmaları ile SAMULAŞ’ı vizyonuna taşıyacak hedefler belirlenecek ve SAMULAŞ’ın hedeflerine ulaşabilmesi için gerçekleştirmesi gereken faaliyetler programlanacaktır. Oluşturulan sistemin sürdürülebilirliği için performans göstergeleri belirlenip, proje ekibi tarafından bu göstergelerin düzenli olarak izlenmeleri sağlanacaktır.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ