logo

reklam
26 Kasım 2015

Samsun’daki cinayet davasında karar

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun’un İlkadım ilçesinde, “köpeğin havlaması” nedeniyle komşular arasında çıkan bıçaklı kavgada bir kişinin ölümüyle ilgili görülen davada karar çıktı.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Mehmet Meydan’ın ölümüne neden oldukları iddiasıyla tutuklu yargılanan S.İ. ile tutuksuz yargılanan Ümit İ. ve Ali İ’nin yanı sıra avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan sanıklardan S.İ, babası bıçaklanınca karşıdaki insanı durdurmak için hareket ettiğini söyleyerek, “Öldürme kastım yoktu. Olaydan dolayı pişmanım. Olayın şoku ile böyle bir eylem yaptım” dedi.

Diğer sanıklar Ümit İ. ve Ali İ. ise olaydan duydukları pişmanlığı dile getirerek, takdiri mahkemeye bıraktıklarını ifade ettiler.

Savunmaların ardından mahkeme heyeti, sanıklardan S.İ’yi 8 yıl hapis cezasına çarptırırken, diğer sanıkların ise beraatine karar verdi.

Samsun’un İlkadım ilçesinde, 31 Mayıs 2014’te evinin çatısında köpek besleyen Mehmet Meydan ile köpeğin havlamasından rahatsız olan komşusu Ümit İ. arasında tartışma çıkmış, Ümit İ’nin babası Ali İ. ile oğlu S.İ’nin de (16) karıştığı kavgada bıçaklanan Meydan yaşamını yitirmişti.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ