logo

reklam
14 Temmuz 2015

Samsun’da Ramazan Bayramı tedbirleri

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı’nda alınacak tedbirleri açıkladı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Samsun’da vatandaşların Ramazan Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için emniyet ve trafik tedbirlerine ilave olarak ek tedbirler alındığı bildirildi.

Açıklamada, Ramazan Bayramı öncesi ve bayram tatili süresince vatandaşların huzur, güven içerisinde ziyaretlerini ve alışveriş yapmalarını sağlamak, hırsızlık, yankesicilik, kapkaç gibi asayişe müessir olayların önlenmesi için gerekli tedbirlerin alındığı belirtildi.

Şehir içi ve şehirler arası devlet karayollarında yaya ve araç trafiğine karşı gündüz 33 ekip, 6 radar, gece 22 ekip 4 radar görevlisiyle personel görevlendirileceği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Havaalanı, gar ve terminal gibi yerlerde, kalabalık olan alışveriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler, caddelerde ile mezarlıklarda, bayram öncesi 46 noktada, bayram süresince 19 noktada yaya devriye görevi için emniyet tedbirleri artırılmıştır. Ayrıca, bayram namazı süresince görevlendirilen 29 ekip camilerde görev yapacaktır. Bayram namazı sonrasında silah atılmak suretiyle meydana gelebilecek müessir olayların önlenmesi amacıyla önceki tarihlerde silahla ateş edildiği tespit edilen ve ateş edilmesi muhtemel mahalle, cadde ve sokaklara 20 özel ekip görevlendirilmiştir. Halkımızın huzur ve güven ortamında Ramazan Bayramı’nı geçirmelerini sağlamak için tedbirler artırılarak en üst düzeyde çalışmalarımız devam edecektir. Vatandaşlarımızın, her zaman olduğu gibi halkın huzuru ve güven ortamını bozacak davranışları bize bildirilmesini bekliyoruz.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ