logo

reklam
24 Kasım 2015

Samsun’da kadın doktorun öldürülmesi

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun’da özel bir hastanede görevli kadın hastalıkları uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir’in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesi, Bafra’da sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

Bafra Devlet Hastanesi bahçesinde yapılan basın açıklamasını, sağlık çalışanları adına İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın okudu.

Doktorlara yapılan saldırıların önüne geçilmesi gerektiğini belirten Akın, “29 Mayıs’ta Dr. Kamil Furtun’un bir meczubun saçma sebepler ileri sürerek görevi başında şehit etmesi üzerinden 6 ay bile geçmeden, 19 Kasım’da bir kadın meslektaşımız yine kendini bilmez birinin menfur saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Daha acımız taze iken bir meslektaşımızı daha kaybetmenin derin üzüntüsü  içerisindeyiz. Menfur bir saldırı sonucu kaybettiğimiz Dr. Aynur Dağdemir, arkadaşları  tarafından sevilen, yaptırdığı doğum ve tedavilerle birçok ailenin sevincine vesile olmuş örnek bir meslektaşımızdı” dedi.

Samsun halkını sağlık çalışanlarına ve  doktorlara sahip çıkmaya davet eden Akın, “Sağlık çalışanlarına yapılan her türlü saldırıları kınıyor, lanetliyoruz. İnsani yönden çok değerli doktorlarımızı çok basit sebeplerle kaybettiğimizin bilinmesini istiyoruz.  Bu olayın son olmasını temenni ediyor, Dr. Dağdemir’e Allah’tan rahmet, çok değerli eşi Prof. Dr. Ayhan Dağdemir’e, kederli çocuklarına ve sağlık camiasına sabır ve başsağlığı diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ