logo

reklam
24 Kasım 2015

Samsun’da kadın doktorun öldürülmesi

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun’da çalıştığı hastanede bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden kadın hastalıkları uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir’in adının, çalıştığı hastanenin ameliyathanesine verileceği bildirildi.

Samsun’da özel hastanede Dağdemir’in bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi, mesai arkadaşlarınca protesto edildi. Hastane önünde toplanan meslektaşları ve sağlık çalışanları, 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Hastanenin başhekimi Yunus Amasyalı, yaptığı açıklamada, 5 gün önce menfur bir saldırıda mesai arkadaşları Op. Dr. Dağdemir’in hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Bunun Samsun’da son 6 ay içinde ikinci doktor katliamı olduğunu belirten Amasyalı, “Sebep ne olursa olsun, iki olayın da Samsun’da olmasını hepimizin bir ayıbı olarak görüyoruz. Hastane girişinde bulunan Op. Dr. Aynur Dağdemir’in fotoğrafını kaldırmayacağız. O fotoğraf orada duracak. Onu her zaman burada yaşatmaya çalışacağız” dedi.

Dağdemir’in hastanedeki doğumhaneden hiç çıkmadığına işaret eden Amasyalı, “Dağdemir’in adını hastanedeki ameliyathaneye vereceğiz. İnşallah adının ebediyete kadar yaşamasını sağlayacağız” ifadesini kullandı.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ