logo

reklam
23 Kasım 2015

Samsun’da kaçak yapılaşmayla mücadele

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, belediye olarak kaçak yapılaşmanın her zaman karşısında durduklarını söyledi.

Aybayrak, kaçak yapıların tespitlerinin yapıldıktan sonra er ya da geç yıkılacağını kaydetti.

Mahkeme tarafından alınan yürütmeyi durdurma kararlarının yıkıma engel olmadığını, bu kararların sadece bilgi ve belgelerin toplanması için alındığını belirten Albayrak, “Başta bina çatılarına olmak üzere inşaat ruhsat ve eklerine aykırı yapılan ilavelerin kaldırılması ile ilgili süreç başlatılmıştır. Ancak önemli olan tespit anında inşaatın durdurulması ya da hiç yapılmamasıdır. Buna rağmen tespitten sonra da birçok vatandaşımız tarafından inşaatlar sürdürülmektedir. Tamamlandığında nasıl olsa artık yıkılmaz, yıkılamaz düşüncesi ağırlıklı olarak yer almaktadır. Bu durumda her halükarda yıkım gerçekleşeceğinden milli servet yok olmaktadır” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın bozulan kent estetiğinin tekrar düzeltilmesi ve yeni yapılacak yapıların estetiğe uygun şekilde tasarlanması konusunda büyük çaba harcadığını belirten Albayrak, kaçak yapıların tespiti ve yıkımı ile ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi’nde önemli kararlar alındığını ifade etti.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ