logo

reklam
02 Aralık 2015

Samsun’a Tatil Köyü Yapılıyor

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Çınarlık Tatil Köyü’nün 53 bin metrekare alanda inşa edileceğini bildirdi.

Öncel, yaptığı açıklamada, Tekkeköy ilçesi Costal mevkisinde tatil köyü inşa edeceklerini söyledi.

Yerli ve yabancı turistlerin şehir stresinden uzakta bir tatil geçirmelerine imkan sağlayacak ve Samsun’un tanıtımına katkı verecek “Çınarlık Tatil Köyü”nün 53 bin metrekare alanda inşa edileceğini belirten Öncel, “Bölgede bulunan kaçak yapıların yıkılarak tatil köyü yapılması çalışmalar başladı. Turizmin gelişmesi, yerli ve yabancı turistlerin şehrimize çekilmesi için birçok ilçemizde turizm odaklı projeler gerçekleştiriyoruz. Turistik tesislerin arttırılması için yaptığımız projeler içinde yer alan Çınarlık Tatil Köyü projemiz de onlardan birisidir” dedi.

Tatil köyünün sadece yazın değil, kış aylarında da kullanılacağını anlatan Öncel, şunları kaydetti:

“Biz burayı kış aylarında da rehabilitasyon merkezi olarak vatandaşların hizmetine açacağız. Bu yüzden sadece yaz aylarında kullanılacak sezonluk bir yatırım olmayacak. Proje hayata geçtikten sonra birçok Samsunlu vatandaşımızın özellikle hafta sonu tatillerinde buradan yararlanacağını düşünüyoruz. Yaz sezonu dışında rehabilitasyon merkezi olarak kullanılması hedeflenen proje kapsamında, iki katlı 50 adet konaklama birimi, otel, restoran, kafe, market, mescit, yüzme havuzu, spa tesisi, spor tesisleri, mini golf sahaları, amfi tiyatro, çeşitli sosyal tesisler ve yaşam alanları yer alacak.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ