logo

reklam
03 Aralık 2015

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz:

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Art niyetlilerin tecavüzünden Kızılırmak Deltası’nı koruyacağız” dedi.

Yılmaz, kentteki bir restoranda Vali İbrahim Şahin ve işadamlarına yemek verdi. Burada konuşan Yılmaz, Kızılırmak Deltası’nda kaçak yapıları yıkılan art niyetli bazı kişilerin köylüleri tahrik ettiğini söyledi.

Köylerin oradaki doğal hayatın inci gerdanlığı olduğuna işaret eden Yılmaz, “Orada bazı art niyetliler var. Onlar, ‘köylerinizi boşaltacaklar’ diye köylülerimizi tahrik ediyor. Köylülerimiz asla böyle bir endişeye kapılmasın. Köylerimizle bizim işimiz yok. Aksine köylerimizi oradaki doğal hayatın inci gerdanlığı olarak görüyoruz. Hatta köylülerimizin ekonomik gelir seviyesini artırmayı planlıyoruz. Art niyetlilerin tecavüzünden Kızılırmak Deltası’nı koruyacağız. Özellikle avcılık diyerek katliam yapanlara asla geçit vermeyeceğiz” diye konuştu.

Gülsan Sanayi Sitesi’nin 2 sene içerisinde boşaltılacağını anlatan Yılmaz, “Gülsan Sanayi ile ilgili süreç başladı. Plan kararları hızla meclisimize geliyor. Gülsan’da 130 milyon liralık kamulaştırma yapacağız. Sanayi sitemizdeki mülk sahiplerinin haklarını ödedikten sonra önümüzdeki 2 sene içerisinde orayı tamamen bitirip rekreasyon alanı olarak şehrimize kazandıracağız. Şehrin nefes aldığı bir peyzaj alanı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, Samsun’da devam eden spor yatırımlarına da değinerek, şunları kaydetti:

“İşitme Engelliler Olimpiyatları öncesinde bize şart koşuldu. Şehrinizde okçuluk olacak, golf olacak diye. Biz hepsini gerçekleştirdik. Golf sahamızda 20 gün içerisinde bütün operasyon bitiyor. Çim tohumunu da atıp çıkacaklar. Muhtemelen haziran ayında Türkiye Golf Federasyonu burada bir müsabaka planlıyor.”

Yapım aşamasında olan Bilim ve Teknoloji Müzesi ile Panorama 1919 Müzesi hakkında da bilgi veren Yılmaz, tüm projelerin en kısa sürede bitirilip şehre kazandırılacağını söyledi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ