logo

reklam
02 Aralık 2015
Genel

Samsun AB Bilgi Merkezi’nden eğitime destek

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve AB Türkiye Delegasyonu işbirliğinde eğitime destek çalışmaları çerçevesinde üç köy ilköğretim okulunda, “AB Çocuk Oyun Alanı” ve “AB Kütüphanesi” hizmete açıldı.

Samsun TSO AB Bilgi Merkezi tarafından il çapında eğitime destek çalışmaları devam ediyor. Samsun TSO ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonunun işbirliğinde, AB Bilgi Merkezi projesi kapsamında İlkadım, Canik ve Atakum ilçelerinde Düzardıç, Toybelen ve Çatalcam ilkokullarında “AB Çocuk Oyun Alanı” ve “AB Kütüphanesi” etkinlikleri gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında söz konusu okulların bahçelerinde öğrencilerin kullanımı için çocuk oyun alanları yaptırıldı. Ayrıca sınıflarda Türk ve dünya klasiklerinden oluşan çocuk kitaplarının yer aldığı kütüphaneler oluşturularak hizmete sunuldu.

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, proje ile Avrupa Birliği üyeliği çerçevesinde ilkokul öğrencilerinde AB bilincini arttırmak, eğitim kurumlarının standartlarını yükseltmek ve çocukların sağlıklı fiziksel gelişimlerini desteklemenin amaçlandığını kaydetti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER