logo

reklam
15 Ekim 2015

Rize’de heyelan

RİZE (Samsunyerelhaber) – Rize’nin Güneysu ilçesinde etkili olan yağış nedeniyle heyelan meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, kentte iki gündür aralıklarla devam eden şiddetli yağış, Güneysu’ya bağlı Merkez Mahallesi’nde heyelana yol açtı.

Yaklaşık 2 dönümlük alanda meydana gelen heyelanda, yıkılma riski bulunan 3 ev boşlatıldı. 

Vatandaşlardan Muharrem Mutlu, heyelan nedeniyle büyük korku yaşadıklarını belirterek, “Korkudan geceyi camide geçirdik. Heyelan devam ediyor. Canımızı kurtardık ama evlerimizin bulunduğu alanda risk var. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

Gözyaşlarını tutamayan Havva Mutlu ise “Gidecek başka yurdumuz yok. Çok büyük korku yaşadık. Gerekli müracaatımızı yapmıştık ama bir türlü çare bulmadılar” diye konuştu.

Muharrem Mutlu da mahalle halkının bir yıl önce Güneysu Belediyesine başvurduğunu, menfez çalışması yapılmasına rağmen tehlikenin ortadan kalkmadığını ifade etti.

Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, son iki gündür etkili olan yağışların ardından heyelanların yaşandığını söyledi. Turan, Merkez Mahallesi’ndeki vatandaşların mağduriyetinin, yapılacak çalışmalarla giderileceğini kaydetti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ