logo

reklam
14 Temmuz 2015

Ramazan Bayramı’na doğru

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve Çelik-İş Sendikası Karabük Şubesi Başkanı Ulvi Üngören, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Saylar, mesajında, kendisine has manevi atmosferi içeresinde tamamlanan ramazan ayını huzur içerisinde bırakmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. 

Heyecan ve özlemle beklenen bayrama kavuşmanın sevincini yaşadığını ifade eden Saylar, şunları kaydetti:

“Bayramlar, millet olma şuurunun ve dini duyguların doruk noktasına ulaştığı müstesna günlerin en önemlisidir. İnançlar, örf ve adetlerin uygulanması oranında pekişir. Ramazan Bayramı, sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirirken, küskünlükleri ve kırgınlıkları ortadan kaldırır. Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin beslendiği bu güzel günlerin tüm dünyaya barış getirmesini dilerim. Tüm Müslümanların ve vatandaşlarımızın bayramını en içten dileklerimle kutlarım.”

Üngören ise dostluğu ve paylaşmayı barındıran ramazan ayından sonra bayrama ulaşmanın sevincini yaşadıklarını aktararak, “Ekmeğimizi paylaştığımız, sevgiyi, hüznü, acıyı birlikte yaşadığımız kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğiniz mübarek Ramazan Bayramı’nızı kutlarım” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme (14 Temmuz 2015, 14:26):

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ve Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Alimoğlu, mesajında, bayramların hoşgörü ve sulhun hakim olduğu, insanlar arasında muhabbetin arttığı ve dargınlıkların unutulduğu müstesna günler olduğunu belirtti. 

 Böyle manalı günlerin dostluk, kardeşlik, dayanışma ve kaynaşma duygularını artıracak tavır ve davranışların gelişmesine ve ömür boyu sürmesini temenni ettiğini ifade eden Alimoğlu, Ramazan Bayramı’nın İslam alemine, Türk milletine ve insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temennisinde bulundu. 

Vergili de mesajında son günleri yaşanan on bir ayın sultanı ramazan ayının bitmesiyle birlikte birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluğun içten hissedileceği  Ramazan Bayramı’nı idrak etmenin sevincini yaşadığını ifade etti.

Polat ise bayramların millet olma bilincinin üst seviyelere çıktığı, insanlar arasında karşılıklı dostluk ve kardeşlik duygularının güçlendiği, sevgi ve saygının geliştiği özel günler olduğunu belirterek, Karabük halkının bayramını kutladı. 

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 06:56):

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – Zonguldak Valisi Ali Kaban ile Belediye Başkanı Muharrem Akdemir,  Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

Vali Kaban, mesajında, bayramların insanların dayanışma, paylaşma ve yardımlaşma duygularının yoğunlaştığı günler olduğunu belirtti. 

Ramazan Bayramı’na ulaşmanın sevinç ve coşkusunu yaşadıklarını ifade eden Kaban, şunları kaydetti:

“Bu vesileyle saygıdeğer halkımızın, aziz milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Bayramı huzur içinde geçirmelerini temenni ediyor, sağlık, mutluluk ve başarı dolu güzel bir yaşam dileklerimle saygılar sunuyorum.”

Belediye Başkanı Akdemir ise Ramazan Bayramı’nın sevgi ve hoşgörünün yaşandığı, huzur ve paylaşımın en çok hissedildiği günler olduğunu belirterek, “Bayramlar, kardeşlik iklimini, dayanışma ruhunu milletçe yaşama, duygu birliğimizi en üst düzeyde tazelemedir. Bizler aramızdaki sevgiyi, saygıyı ve kaynaşmayı sürdürdüğümüz sürece hep beraber emin adımlarla daha güzel günlere doğru ilerleyeceğiz” ifadesini kullandı. 

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 08:51):

GİRESUN (Samsunyerelhaber) – Giresun Valisi Hasan Karahan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Karahan, mesajında, hoşgörünün ve bereketin simgesi olan mübarek ramazan ayını huzur içerisinde tamamlayarak, toplumu kaynaştıran ve kardeşliği pekiştiren Ramazan Bayramı’na kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

Karahan, bayramların, toplumsal birliği sağlayan, değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı dostluk ve kardeşlik duygularının ve hislerinin güçlendiği, sevgi ve saygının geliştiği çok özel günler olduğuna işaret etti.

Ramazan Bayramı’nın, Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere dünyanın değişik bölgelerindeki gözyaşı, kan ve şiddetin durmasına, birlik ve beraberliğinin daha da pekişmesine, insanlığın huzur, barış ve kardeşliğine vesile olmasını dileyen Karahan, tüm Giresunluların bayramını kutladı.

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 09:11):

GÜMÜŞHANE (Samsunyerelhaber) – Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, bayramların, milletin kaynaşmasına vesile olan en müstesna günlerin başında geldiğini bildirdi.

Yavuz, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, birlik, beraberlik, rahmet ve bereket gibi manevi duyguların zirve yaptığı mübarek ramazanın ardından bayrama erişmenin sevincinin yaşandığını belirtti.

Bayramlarda dargınlıkların unutulduğunu, kardeşlik duygularının pekiştiğini, sevgi, saygı ve hoşgörünün arttığını vurgulayan Yavuz, “Bayramlar, milletimizin kaynaşmasına vesile olan en müstesna günlerin başında gelmektedir. Bu manada bizler de bayramlarımızı cennet vatan için şehit düşmüş ecdadımızın aziz hatırasına yakışır şekilde milli birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenmesi için önemli bir fırsat olarak değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Yavuz, herkesin başta kendi eş, dost ve akrabaları olmak üzere bütün hasta, yaşlı ve kimsesizleri ziyaret edip hayır dua alması gerektiğine dikkati çekerek, yetimlerin başının okşanması ve hediyelerle sevindirilmesi gerektiğini de kaydetti.

Bayramın İslam coğrafyasına huzur ve mutluluk getirmesini temenni eden Yavuz, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

 

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 09:11):

GÜMÜŞHANE (Samsunyerelhaber) – Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çimen, mesajında, mübarek ramazanın ardından, bayram günlerine ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bayramlar, insanlar arasındaki sevgi ve saygının, kardeşlik duygularının en üst seviyeye çıktığı günlerdir. Hepimiz güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, dargınların barıştığı, kardeşlik, dostluk, yardımlaşma ve dayanışma duygularının doruğa ulaştığı bayrama kavuşmanın mutluluğu içindeyiz” ifadelerini kullandı.

Gazze, Irak ve Suriye başta olmak üzere İslam coğrafyasında Müslümanların şiddete maruz kaldığına dikkati çeken Çimen, şöyle devam etti:

“Müslümanların yaşadığı acılar, akan kan ve gözyaşı nedeniyle vicdanları sızlatan bir durumla karşı karşıyayız. Masum insanları hedef alan, kutsal yaşam hakkını hiçe sayan saldırılar bizlerde derin üzüntüye neden olmaktadır. Mübarek günlerde, kan ve gözyaşının dinmesi, çekilen çilelerin sona ermesini istiyoruz. Rabbim şiddete maruz kalan Müslümanların yardımcısı olsun.”

Çimen, bayramın Türk milleti, İslam alemi ve insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini dileyerek, dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan acıların sona ermesini Cenab-ı Allah’tan niyaz etti.

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 09:16):

TRABZON (Samsunyerelhaber) – Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Öz, mesajında, ramazan ayında her türlü dayanışma ve birlikteliğin en üst düzeyde yaşandığını, sevginin, barışın ve dostlukların daha da sağlamlaştığını belirtti.

Bayramların toplumun manevi zenginliği olduğunu ifade eden Öz, şunları kaydetti:

“Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramlar, insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, güzel duygu ve düşüncelerin en üst seviyeye çıktığı, dargınlıkların unutulduğu, sevgi ve saygının katmerleştiği, herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı en güzel anlardır. Bu güzel anları fırsat bilip milletçe en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Herkesin sevdikleriyle beraber olabileceği, yaşlıların ziyaret edildiği, kimsesizlerin ve çocukların sevindirildiği, dargınların barıştığı bir bayram temennisiyle, eşsiz fedakarlıklarını hiçbir zaman unutamayacağımız aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimizi şükranla selamlıyorum.”

Öz mesajında, tüm Müslümanların ve Trabzonlu hemşehrilerinin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti.

 

 

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 09:16):

TRABZON (Samsunyerelhaber) – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ramazan ayında milletçe birlik ve beraberliğin daha da pekiştiğini ifade eden Gümrükçüoğlu, bayramların dayanışma ruhunun milletçe en çok idrak edildiği günler olduğunu belirtti.

Birlik ve beraberlik ruhunun daha da güçleneceğini ve geleceğe taşınacağını vurgulayan Gümrükçüoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Daha güzel, daha hür ve aydınlık yarınlara mutlaka ulaşacağız. Bizler aramızdaki sevgi ve dostluğu, dayanışma ve kaynaşmayı sürdürdüğümüz sürece toplumumuzun daha da huzurlu günlere ulaşacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Trabzon halkının, milletimizin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.”

 

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 09:56):

GİRESUN (Samsunyerelhaber) – Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Ramazan Bayramı ile ilgili olarak hem trafik, hem de asayiş yönünden tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.

Öztürk, yaptığı açıklamada, arefe ve bayram süresince halkın yoğun olarak bulunacağı bölgelerde 26 motorize ekip ve 108 personelin görev yapacağını belirtti.

Daha huzurlu, daha güvenli ve daha iyi yaşanılabilir bir Giresun oluşturmak için çabaladıklarını kaydeden Öztürk, şunları vurguladı:

“Vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı huzur ve sükun içerisinde, sevdikleriyle birlikte geçirmeleri amacıyla İl merkezinde vatandaşlarımızın yoğunlukla bulunması beklenen otogar, mezarlıklar, Atatürk Parkı, Keşap Durağı, Gazi Caddesi, Giresun Kalesi, Bulancak Durağı, Malpazarı Kavşağı, Tabaklar Geçidi, Debboy Mevki, ana arterler ile alışveriş merkezlerinin bulunduğu bölgelerde planlanan emniyet tedbirlerinde çok sayıda personel görevlendirilmiştir. Vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunlarla ilgili mutlaka 155 telefonunu aramalılar. Yoğun alışveriş trafiğindeki esnafımız sahte para olaylarına karşı duyarlı ve dikkatli olmaları, mağduriyetlerini önleyecektir.” 

Öztürk, bayram tatili süresince karayollarında denetimleri sıklaştıracaklarını, ayrıca mola uygulaması gerçekleştireceklerini de ifade etti.

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 12:01):

 KARABÜK (Samsunyerelhaber) – Karabük Müftüsü Halil Bektaş ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Bektaş, mesajında, on bir ayın sultanı ramazan ayı sonrası bayrama ulaşmanın sevincini yaşadıklarını belirtti. 

Ramazan ayında Müslümanların kulluk vazifelerini yerine getirdiğini ifade eden Bektaş, şunları kaydetti:

“Bayram sabahı erkenden kalkılmalı, bayram hazırlıkları yapılmalı ve bayram namazı için camilere gidilmelidir. Bayramda akrabalar ve dostlar ziyaret edilmeli. Çocuklar sevindirilmeli. Dargınlık ve küskünlüklere son verilmeli. Asıl olan fitreler bayram gününe kadar verilmelidir. Bayramdan sonra 6 gün oruç tutmak büyük sevaptır. Bayram sonrası çeşitli nedenlerden dolayı tutamadığımız oruçlarımız kaza edilmeli. Ramazan ayında maddi ve manevi olarak kazanılan güzellikler ve ibadetler devam ettirilmeli. Tüm İslam aleminin bayramını kutlarım.” 

Uzun ise dini değerlerimizin tazelendiği, sosyal dayanışma ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı, rahmet ve bereket ayı olan ramazanın sonunda bayrama ulaşmanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek, tüm Müslümanların bayramlarını kutladı. 

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 12:06):

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – Ereğli’de arife gününde Şehir Mezarlığı’nda mevlit okunacak.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, 16 Temmuz Perşembe günü öğle namazının ardından şehir mezarlığında okutulacak olan mevlite tüm halkı davet ettiğini belirtti.

Ramazan Bayramı’nın ilçede huzur içerisinde geçirilmesi için belediye ekiplerinin her türlü önlemleri aldığını bildiren Uysal, “Mübarek ramazan ayını tamamlamak üzereyiz. Bayramın ilk günü 09.00-09.30 saatlerinde Ereğli Belediye binamızda bayramlaşma programı gerçekleştirilecek” ifadesini kullandı,

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 12:36):

TRABZON (Samsunyerelhaber) – Trabzon Büyükşehir Belediyesi, bayram tatilinde vatandaşların daha rahat ve huzurlu olabilmeleri için bir dizi tedbir alındığını bildirdi.

Trabzon Büyükyeşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, mezarlıklardaki düzenleme, temizleme ve boyama çalışmalarının tamamlandığı, kabir ziyareti yapmak için mezarlıklara gelen engelli, hasta ve yaşlı vatandaşların istemeleri halinde belediye görevlileri tarafından yardımcı olunacağı belirtildi.

Bayram boyunca vatandaşların yoğun olduğu yerlerdeki zabıta görevlisi sayısının artırılacağı ifade edilen açıklamada, özellikle şekerci, tatlıcı ile pasta imal eden ve satan iş yerlerinin sürekli olarak denetleneceği vurgulandı.

Açıklamada, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk durumunda ‘185’ ve ‘188’ hatlarını arayarak şikayet ve isteklerini belirtebilecekleri ifade edilerek, “2009-2015 yılları arasında 85 adet yeni otobüs satın alarak toplu taşımacılıkta Trabzonluların hizmetine sunan Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ramazan bayramı boyunca vatandaşlara otobüs hizmetlerini ücretsiz olarak sunacak. Trabzon il merkezinden tüm ilçelere ve ilçelerden il merkezine, ilçelerden mahallelere 3 günlük bayram süresi boyunca otobüsler ücretsiz olacak” denildi.

Öte yandan, halk bayramlaşmasının bayramın birinci günü saat 13.15’te belediye binasında yapılacağı da kaydedildi.

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 12:41):

ARTVİN (Samsunyerelhaber) – Artvin Valisi Kemal Cirit, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Cirit, mesajında, Türkiye’de ve İslam dünyasında, birlik ve beraberlik yolunda kaynaşmanın yaşandığı, başta sevgi ve saygı olmak üzere, ahlaki meziyetlerin hassasiyetle paylaşıldığı bir Ramazan Bayramı’na daha ulaşmanın sevincini yaşadıklarını belirtti.

Milleti güçlü kılan, büyük medeniyet geleneği, derin kültürel varlığı ve manevi değerlerin kazandırdığı dayanışma ruhu olduğunu belirten Cirit, şunları kaydetti:

“Olası her tür olumsuzluğu, sağduyusu ile bertaraf edebilecek olan bir kültüre de sahibiz. Bu aziz milletin, gelecek nesillere bırakacağı en büyük miraslardan birisi de geleneklerimizin ve otantik kültürümüzün yaşatılması olacaktır. Artvinli hemşehrilerimizin kutlamakta olduğumuz bu bayramda, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı, yaşlılarımızı ve çocuklarımızı ve bilhassa sevgi evlerinde kalan yavrularımızı yalnız bırakmayacaklarına yürekten inanmaktayım. Gönül rahatlığı ve huzur içerisinde bir bayram yaşanması kapsamında her tür tedbir alınmış olup, genelde milletimizin ve İslam dünyasının, özelde ise ilimiz ve dışında yaşayan Artvinlilerin Ramazan Bayramlarını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Güncelleme (15 Temmuz 2015, 13:16):

ORDU (Samsunyerelhaber) – Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Balkanlıoğlu, mesajında, bayramların insanları birbirine yaklaştıran, kaynaştıran, yüreklerde sevgi ve saygıya dayalı samimi dostlukların gelişmesine, güçlenmesine vesile olan önemli ve değerli günler olduğunu belirtti.

Uzun yıllardır sürdürülen dini bayramlardaki kutlama geleneğinin bu yıl da bayramın ilk günü yapılacağını belirten Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

“Ramazan Bayram’ını protokol mensupları, kamu görevlilerimiz, siyasi parti, meslek ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri, basın mensuplarımız ve halkımızla birlikte kutlayacağız. Kutlama programı çerçevesinde, ilk olarak saat 10.00’da İl Jandarma Komutanlığımızı ziyaret edeceğiz. Daha sonra emniyet müdürlüğümüzü ve huzurevimizi ziyaret edeceğiz. Halk bayramlaşmamızı ise aynı gün saat 13.30’dan itibaren Ordu Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binası önündeki alanda gerçekleştireceğiz.”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ