logo

reklam
16 Temmuz 2015

Ramazan Bayramı’na doğru

TRABZON (Samsunyerelhaber) – Ortahisar Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Genç, yayımladığı mesajda, Müslüman coğrafyasında akan gözyaşlarının son bulması dileğinde bulunarak, milletçe kucaklaşılan bayram olması temennisinde bulundu.

 Ramazan Bayramı’nın insanları her zamankinden daha çok birbirimize yaklaştırması temennisinde bulunan Genç, şunları kaydetti:

“Bayramın bilhassa İslam coğrafyasında acı, umutsuzluk, gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeş halkların yaralarına merhem olmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum. Bayramlar toplumsal barış, sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimiz için mükemmel bir vesile, eşsiz bir fırsattır. Gelecek, çocuklarımız adına, güçlü bir umuttur bayramlar. Zira çocuklarımız sevgiyi, saygıyı, hürmeti, cömertliği, izzeti ve fedakarlığı, başkalarının yüzünü güldürmeyi bayramlarda öğreniyor ve yaşıyor. Bize düşen sorumluluk, çocuklarımıza örnek bir bayram yaşatmaktır. Bunu başarabilirsek insani hasletlerimizi, kadim değerlerimizi, nesilden nesile aktarabilirsek hiç kuşkusuz yarınlarımız çok daha güzel, çok daha aydınlık olacaktır.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ