logo

reklam
17 Temmuz 2015

Ramazan Bayramı kutlanıyor

GİRESUN (Samsunyerelhaber) – Bulancak’ta ilçe kaymakamlığınca Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenledi.

Özel bir düğün salonunda gerçekleşen bayramlaşma töreninde İlçe Kaymakamı Tayfur Elbasan, vatandaşların bayramını kutladı.

Törene AK Parti Giresun Milletvekilleri Turhan Alçelik ve Adem Tatlı, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Garnizon Komutanı vekili Üsteğmen Engin Ozan, ilçe emniyet müdürü Ali Fuat Yazlak, ilçe müftüsü Şaban Sadan, siyasi parti ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 08:11):

ZONGULDAK (Samsunyerelhaber) – Zonguldak’ta Ramazan Bayramı dolayısıyla program düzenlendi.

Camlı Köşk’teki programda, Vali Ali Kaban, AK Parti Zonguldak milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar bayramlaştı.

Vali Kaban, daha sonra huzurevi, Polisevi, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Zonguldak Şubesi ile Atatürk Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 08:57):

DÜZCE (Samsunyerelhaber) –  Düzce’de, bayramlaşma töreni düzenlendi.

Düzce Valiliği ev sahipliğinde İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleştirilen tören İl Müftüsü Selami Emen’in duasıyla başladı. 

Vali Ali Fidan, yaptığı konuşmada, bayramların merakla beklendiği müstesna günler olduğunu söyledi. 

Bayram günlerinde kalplerin sevinç ve huzurla dolduğunu belirten Fidan, ” Bu sevinç ve mutluluk kalplerimizden evlerimize, evlerimizden sokaklara, oradan şehrimize, ülkemize ve İslam alemine yayılıyor. Bayram ziyaretlerimizle dostluğumuzu ve kardeşliğimizi biraz daha pekiştiriyoruz. Biliyoruz ki Müslümanların yaşadığı bazı ülkelerde bir takım sıkıntılar yaşanıyor. İnşallah bir dahaki bayramlarda bu sıkıntıları atlatmış olarak, oradaki kardeşlerimizle bayramlarımızı kutlarız” ifadesini kullandı. 

Programa, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ramazan Akça, Düzce Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

– İlçelerde bayramlaşma törenleri

Kaynaşlı ilçesinde Kent Meydanı’nda düzenlenen bayramlaşma programında Kaymakam Şenol Koca ve Belediye Başkanı Erol Bayraktar, vatandaşların bayramını kutladı.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı bayramlaşma programı sonrasında vatandaşlar, Deprem Şehitliği ve şehir mezarlığına giderek yakınları için dua etti. 

Yığılca ilçesinde ise Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen bayramlaşma törenine, Kaymakam Mehmet Özcan, Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit vatandaşların bayramını kutladı. Programa kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 09:16):

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Kavak ilçesinde bayramlaşma töreni düzenlendi.

Atatürk Parkı’nda gerçekleşen bayramlaşma programına, kaymakam Mevlüt Şekerci, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Ekrem Büyüktekin, belediye başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, emniyet müdür vekili Ömer Küllaç, daire amirleri,  siyasi partilerin ilçe başkan ve yönetimleri, şehit yakınları, kamu görevlileri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Şekerci, burada yaptığı konuşmada, bayramların, milli ve manevi duygularla birlikte sosyal sorumluluk anlayışının da zirvede olduğu günler olduğunu ifade etti.

Bayramlarda, komşu, akraba ve hastaların ziyaret edildiğini, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiğini belirten Şekerci, “Birlik ve beraberliğin doyasıya yaşandığı bayramlarımız, aynı zamanda gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olmaktadır. Bu duygularla başta Kavak halkının, çalışma arkadaşlarımın, şehit aileleri ve gazilerimizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Buradaki bayramlaşmanın ardından Kavak İlçe Jandarma Komutanlığı’nda da bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 09:31):

TRABZON (Samsunyerelhaber) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Trabzon’da şehitlik ziyaretinde bulunup vatandaşlarla bayramlaştı.

Ramazan Bayramı dolayısıyla baba ocağı Trabzon’a gelen Soylu, bayram namazını İskenderpaşa Camisi’nde kıldıktan sonra camideki imam odasında cemaatle kahvaltı yaptı.

Ardından Sülüklü Mezarlığı’ndaki şehitliğe geçen Soylu, burada Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, askeri erkan ve vatandaşlarla  şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

 Soylu, şehitliğe gelen protokol üyeleri, şehit yakınları ve vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra Of ilçesindeki Çamlıktepe Mahallesi’ndeki babaevine gitti.

Burada akrabaları ve komşuları ile bayramlaşan Soylu, birlikte sohbet edip çay içerek hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Soylu, Ramazan Bayramı’nın Türkiye’ye, İslam alemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini diledi.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 09:56):

SAMSUN (Samsunyerelhaber) –  Çarşamba’da Ramazan Bayramı dolayısıyla, bayramlaşma töreni düzenlendi.

Kaymakamlık tarafından bir restoranda düzenlenen bayramlaşma programına, Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız ve Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çarşamba Jandarma Komutanlığı’nda da bayramlaşma programları gerçekleştirildi.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 10:41):

BOLU (Samsunyerelhaber) -Bolu Valiliği tarafından bayramlaşma programı düzenlendi.

Bolu Valisi Aydın Baruş, Ramazan Bayramı dolayısıyla İzzet Baysal Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesinde düzenlenen programda, milletvekilleri, kurum ve kuruluş müdürleri, iş adamları ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Törene, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Garnizon Komutanı Vekili  Piyade Albay Hüseyin Aziz Çetinkaya, askeri yetkililer, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 11:01):

AMASYA (Samsunyerelhaber) – Taşova’da bayramlaşma töreni düzenlendi.

Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen bayramlaşma törenine, kaymakam Kudret Kurnaz, belediye başkanı Bayram Öztürk, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Alper Soner Serin, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kurnaz, burada yaptığı konuşmada, bayramların, birlik ve beraberliğin artırıldığı ve en üst seviyeye çıktığı özel günler olduğunu ifade etti.

Protokol üyeleri daha sonra emniyet müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret ederek personelle bayramlaştı.

 

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 11:16):

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – AK Parti Eflani İlçe Başkanlığı tarafından bayramlaşma programı düzenlendi. 

Eflani Belediyesi Düğün Salonu’nda AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci ve Belediye Başkanı İbrahim Ertuğurul, partiler ve vatandaşlarla bayramlaştı. 

Kahveci, yaptığı konuşmada, Türkiye’nin huzurlu ve barış dolu bir ramazan ayını geride bıraktığını söyledi. 

Ramazan Bayramı’na kavuşmanın tüm Müslümanlar için bir mutluluk ve huzur kaynağı olduğunu vurgulayan Kahveci, şöyle konuştu:

“Ülkemizde ve şehrimizde huzur dolu bir ramazan yaşandı. Komşularımıza bakıldığında ise bu durum tam tersi. Huzur ve güven ortamları yok. Türkiye bir huzur limanıdır. Siyasi ve toplumsal yapısıyla vatandaşına güven veriyor. AK Parti iktidarı döneminde güven ortamı daha da pekişti. İktidarda olduğumuz dönemlerde vatandaşa hizmete önem verdik. Bu bizim asli görevimiz. Haziranda yapılan seçim sonrası tek başına iktidar çıkmadı. Koalisyon görüşmeleri devam ediyor. İnşallah, ülkemiz için en hayırlısı olacaktır. Komşu ülkelerde yaşanan savaşlar, en kısa zamanda sona erer. Dünyanın birçok yerinde yaşayan mazlum ve masum insanlarda hak ettikleri saygıyı görürler. Tüm Müslümanların ve Karabüklülerin bayramını kutlarım.”

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 11:26):

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Havza ilçesinde Ramazan Bayramı nedeniyle tören düzenlendi.

Muharip Gaziler Derneği Havza Temsilciliğinde düzenlenen bayramlaşma törenine Havza Kaymakamı Alper Tanrısever, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yüzbaşı Özgür Kumkayır, Havza Belediye Başkan Murat İkiz, siyasi parti temsilcileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, burada yaptığı konuşmada, bayramların birleştirici günler olduğunu belirterek, “İnşallah bu birlikteliğimiz daim olur” dedi.

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta ise birlik ve beraberlik içinde geçirilen bayramın ardından Havza için birliktelik içinde çalışacaklarını ifade etti.

Buradaki bayramlaşma töreninin ardından şehitlik, şehit aileleri, Havza Devlet Hastanesi, Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi de ziyaret edilerek, bayramlaşmalar gerçekleştirildi.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 11:36):

SİNOP (Samsunyerelhaber) – Sinop’ta Ramazan Bayramı nedeniyle tören düzenlendi.

Vali Yasemin Özata Çetinkaya’nın ev sahipliğini yaptığı bayramlaşmaya AK Parti Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, İl Müftüsü Mustafa Erkan, vali yardımcıları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, eski Sinop milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşmanın ardından konuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 11:41):

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – Karabük’te Ramazan Bayramı dolayısıyla program düzenlendi.

Polis Evi’nde düzenlenen bayramlaşma programında, Karabük Valisi Orhan Aimoğlu, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, MHP Karabük Milletvekili Durmuş Yalçın, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar bayramlaştı.

Törende konuşan Alimoğlu, Türkiye’nin huzurlu bir ramazan ayını geride bıraktığını ve komşu ülkelerde yaşanan huzursuzlukların sona ermesi temennisinde bulunarak, tüm İslam aleminin bayramını kutladı. 

Vali Alimoğlu, daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü, İl Garnizon Komutanlığı, Kamil Güleç Sevgi Evleri, Yücel Huzurevi, Muharip Gaziler Derneği Karabük Şubesi, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Karabük Şubesi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Karabük Şubesi’ni ziyaret etti.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 11:51):

TRABZON (Samsunyerelhaber) – İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Ramazan Bayramı dolayısıyla ziyarette bulunduğu baba ocağı Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinde ailesi ve vatandaşlarla bayramlaştı.

Ramazan Bayramı nedeniyle Trabzon’a gelen Öztürk, Dernekpazarı Kaymakamlığı’nda düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

Öztürk, burada yaptığı açıklamada, tüm vatandaşların bayramını kutladığını belirterek, seyehat edecek olanlara kazasız, hayırlı yolculuklar temennisinde bulundu.

Buradaki bayramlaşmanın ardından Öztürk, Günebakan Mahallesinde yaşayan ailesi ve yakınlarıyla bayramlaşmak üzere ilçe merkezinde ayrıldı.

Kaymakamlıkta düzenlenen bayramlaşmaya, Dernekpazarı Kaymakamı Selim Erkovan, Belediye Başkanı Mehmet Aşık, eski Devlet Bakanı Eyüp Aşık, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 11:51):

TOKAT (Samsunyerelhaber) – Tokat’ın Turhal ilçesinde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Kültür Evi’ndeki programda, protokol üyelerinin ve vatandaşların bayramını kutladı. 

Protokol üyeleri programı sonrası Turhal Polis Evi’ne geçerek İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polislerle, Cumhuriyet Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek burada kalan çocuklarla, İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ederek askerlerle bayramlaştı.

Bayramlaşma programına AK Parti Tokat Milletvekili Celil Göçer, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Komando Yüzbaşı Mustafa Karagöz, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah Ay, Şenyurt Belediye Başkanı Cafer Ünal Arslan, İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Yıldırım, İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kurum müdürleri katıldı.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 12:26):

ORDU (Samsunyerelhaber) – Ordu Valiliği ile Büyükşehir Belediyesince, Ramazan Bayramı dolayısıyla “kent bayramlaşması” programı düzenlendi. 

Vali İrfan Balkanlıoğlu, büyükşehir belediye binası önünde geçekleştirilen programda, Ramazan Bayramı’nın vatana, millete ve bütün dünyaya huzur ve barış getirmesini temenni etti.

Orucun sayısız hikmetleri olan çok önemli bir ibadet olduğunu vurgulayan Balkanlıoğlu, “Elimizde imkan varken yemekten, içmekten kendimizi alı koyuyoruz. Açlığın ne demek olduğunu, imkan bulamadığı için yemek yiyemeyen insanların, yardıma ihtiyacı olanların halini anlama ayı. Ramazan boyunca insanlarımız sağ olsunlar, Ordu’da ve Türkiye’nin her yerinde fakir, fukarayı gözettiler” dedi.

Balkanlıoğlu, Ramazan ve bayramın en güzel yanının küslerin barışması, büyüklerin ziyaret edilmesi ve kabirde yatan yakınlara hayır dualarının edilmesi olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ise herkesin bayramının hayırlı olması dileyerek, ramazan ayını huzur içinde idrak edildiğini belirtti.

Kamu, kurum ve kuruluşları tarafından düzenlenen iftar programlarıyla Ordulularla bir araya geldiklerini anlatan Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak 19 ilçe ve 7 tane belde de iftar vermek suretiyle tam 26 yerde iftar programları verdik. Yaklaşık 75 bine yakın hemşehrimiz bu iftar programlarına katıldı. Önemli olan ve vermek istediğimiz mesaj hep birlik ve beraberlikti” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, halk ile bayramlaştı.

Mehteran gösterisinin sunulduğu programda, katılımcılara ikramda bulunuldu.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 12:56):

TOKAT (Samsunyerelhaber) – Tokat’ın Reşadiye ilçesinde bayramlaşma programı düzenlendi.

AK Parti Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, Öğretmenevi’ndeki programda protokol üyeleri ve vatandaşların bayramını kutladı.

Protokol üyeleri ayrıca, İlçe Jandarma Komutanlığı’nda askerlerle İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki polislerin bayramını tebrik etti. 

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 13:31):

GÜMÜŞHANE (Samsunyerelhaber) – Gümüşhane Valisi Yücel Yavuz, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit kabirlerini ziyaret etti.

Yavuz, beraberindeki İl Jandarma Alay Komutanı Albay Erdal Eren, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Lütfi Düz, İl Müftüsü Ercan Aksu ile Özcan, Emirler, Akçakale ve Tekke mezarlığındaki şehit kabirlerini ziyaret etti.

Kabristan ziyareti gerçekleştiren vatandaşlarla bayramlaşan Yavuz ve beraberindekiler, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Müftü Aksu’nun Kur’an-ı Kerim okuduğu ziyaret, dua edilmesinin ardından sona erdi.

 

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 13:36):

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Çorum’da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

 Ordu Öğretmenevi’nde Vali Ahmet Kara’nın ev sahipliğinde düzenlenen törene, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, CHP Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Tufan Köse, AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Vekili Yarbay Metin Özbek, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Bayramlaşmaya katılanları kapıda karşılayan Kara, “Bu güzel günde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduk. Allah daha nice bayramlarda, huzur ve mutluluk içinde birlikte olmayı nasip etsin” dedi.

Kara ve beraberindekiler, daha sonra bazı şehit aileleri ile Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki hastaları ziyaret ederek, bayramlarını kutladı. 

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 13:41):

KASTAMONU (Samsunyerelhaber) – Abana Kaymakamı ve İnebolu Kaymakam Vekili Abdulselam Öztürk, Ramazan Bayramı dolayısıyla İnebolu Sabahat Bahriyeli Huzurevi’ni ziyaret etti.

Huzurevi sakinlerinin bayramını kutlayan Öztürk, yaptığı konuşmada, yalnızlığın Allah’a mahsus olduğunu söyledi.

Yaşlıların her türlü sorunlarıyla ilgilendiklerini belirten Öztürk şöyle konuştu:

“Bizler sizlerin evlatlarınız. Kendinizi hiçbir zaman yalnız hissetmeyin. Her daim yanınızdayız. Tabi bizler memurlar olarak gelip geçiciyiz. Fakat makamlar bakidir. Her zaman kaymakamlık makamını her türlü ihtiyaçlarınız için aşındırabilirsiniz. Bu konuda hiçbir çekinceniz olmasın. Ben bu vesileyle bayramınızı tebrik ediyorum. Hepinizin ellerinden öpüyorum.”

Ziyarete, Belediye Başkan Vekili Fatma Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yanıkoğlu, Cumhuriyet Savcısı Ali Zorlu, AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, il genel meclis üyesi Özdal Taşçı ve kurum müdürleri katıldı.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 13:41):

GÜMÜŞHANE (Samsunyerelhaber) – Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, hastaları ziyaret etti.

Çimen, Ramazan Bayramı dolayısıyla Gümüşhane Devlet Hastanesini ziyaret ederek hastaların, refakatçilerinin ve sağlık personelinin bayramını kutladı.

Her fırsatta hastaları ziyaret ettiğini belirten Çimen, “Hasta ve kimsesizler bizlere Allah’ın emanetidir. Onların gönlünü almak, hal ve hatırını sormak her birimizin öncelikleri arasında olmalıdır. Yaptığımız ziyaretlerle, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek istiyoruz” dedi.

Çimen, bayramların insanlar arasındaki sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının en üst seviyeye çıktığı günler olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimize sahip çıktığımız ve hayatımızı sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü temeli üzerine inşa ettiğimiz sürece daha güzel günlere ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Hastalarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. Ramazan Bayramı’nın İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 13:46):

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Sungurlu ilçesinde bayramlaşma töreni düzenlendi.

Ramazan Bayramı dolayısıyla  Mahmut Atalay Spor Salonu’nda gerçekleştirilen bayramlaşma törenine, Boğazkale Kaymakamı ve Sungurlu Kaymakam Vekili Osman Aydoğan, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Necip Sirkeci, İlçe Emniyet Müdürü Yavuz Selim Kılıç, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 Bayramlaşma töreninin ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Sungurlu Devlet Hastanesi ziyaret edildi.  

 

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 14:41):

ARTVİN (Samsunyerelhaber) – Artvin’de, Ramazan Bayramı dolayısıyla “Artvin Bayramlaşması” düzenlendi.

Artvin Valiliğince bu yıl dördüncüsü düzenlenen bayramlaşma töreni, halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 Atapark mevkinde düzenlenen bayramlaşma törenine Artvin Valisi Kemal Cirit, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Uğurcan Gençay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Nejdet Üstüner, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törene katılanların bayramlarını tek tek kutlayan Cirit ve beraberindeki protokol üyeleri, halkla bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Bayram ziyaretleri kapsamında, Çarşı Mahallesi Karakolu, İl Jandarma Komutanlığı, 25. Hudut Tugay Komutan Yardımcılığını ziyaret eden Cirit, güvenlik güçlerinin bayramlarını kutladı.

Cirit, Kolorta mevkindeki Garnizon Komutanlığı Şehitliği’ni de ziyaret ederek dua okudu. 

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 15:21):

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından bayramlaşma töreni düzenlendi. 

Parti binasında düzenlenen bayramlaşmaya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kaya, partililer ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, çalışmaları hakkında bilgiler vererek herkesin bayramını kutladı.

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 15:36):

KASTAMONU (Samsunyerelhaber) – Ramazan Bayramı dolayısıyla İnebolu, Hanönü ve Azdavay ilçelerinde tören düzenlendi.

İnebolu Öğretmenevi’ndeki programda konuşan İnebolu Kaymakam Vekili Abdulselam Öztürk, bayramların milli birliğin, beraberliğin ve dostluğun pekiştiği günler olduğunu belirti.

Bayramlaşmanın ardından kolluk kuvvetleri ve hastaneler ziyaret edildi.

– Hanönü

Belediye Çay Bahçesi’nde düzenlenen bayramlaşma programına Hanönü Kaymakamı Mustan Barış İşler, Belediye Başkanı Serkan Uçar,  daire amirleri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kaymakam İşler, bayramlaşmaya gelen tüm vatandaşlarla tek tek toklaştı.

– Azdavay 

Azdavay Kaymakamlığı ve Azdavay Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen geleneksel bayramlaşma programına, Azdavay Kaymakamı Ali Güner, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Azdavay Cumhuriyet Savcısı Ahmet Şenol, Emniyet Amiri Kaan Kaykun, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşmanın ardından vatandaşlara ikramlar yapıldı. 

Güncelleme (17 Temmuz 2015, 15:41):

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – Safranbolu Belediyesi’nde bayramlaşma programı düzenlendi. 

Belediye’de düzenlenen bayramlaşma töreninde AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, partililer ve vatandaşlarla bayramlaştı. 

Törende konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Safranbolu’da ramazan ayı boyunca vatandaşlara güzel hizmetler sunduklarını ve bayrama sorunsuz bir şekilde kavuşmanın huzuru içinde olduklarını söyledi.

Aksoy, daha sonra belediye çalışmaları hakkında bilgiler vererek,  Karabük Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun çalışmalarını engellediğini savundu. 

Güncelleme (18 Temmuz 2015, 08:21):

GÜMÜŞHANE (Samsunyerelhaber) – Gümüşhane’de, Ramazan Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Gümüşhane Valiliği ve Gümüşhane Belediye Başkanlığı tarafından Fatih Parkında organize edilen törene, Vali Yücel Yavuz, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, MHP Gümüşhane Milletvekili Mustafa Canlı, İl Jandarma Komutan Vekili Hasan Metin, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcısı İsmail Özkan, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı.

Tören, bayramlaşma sonrası İl Müftüsü Ercan Aksu’nun duası ile sona erdi.

Vali Yavuz, daha sonra Köprübaşı Polis Merkezi Amirliği, İl Jandarma Komutanlığı, Gümüşhane Devlet Hastanesi, 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi ve İtfaiye Müdürlüğünü de ziyaret ederek buradakilerle bayramlaştı.

Güncelleme (18 Temmuz 2015, 09:41):

AMASYA(Samsunyerelhaber) – Suluova Kaymakamlığınca Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Belediye Şelale Parkı’nda yapılan ilk bayramlaşma programının ardından Suluova Jandarma Komutanlığı ile Emniyet Müdürlüğü ziyaret edilerek güvenlik güçlerinin bayramları kutlandı.

Daha sonra Suluova Hacı Muammer Koca Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi ziyaret edildi.

Bayramların birlik ve beraberlik günleri olduğunu belirten Kaymakam Hayatı Taşdan, “Ramazan Bayramı vesilesiyle huzurevimizde misafir edilen yaşlılarımızı ziyarete gelerek hal ve hatırlarını sorup sorunlarını dinledik. Buradaki anne ve babalarımızın bayramlarını kutladık. Yaşlılarımızla bayramlaşmak boynumuzun borcudur, bayramlar yaşlılarımızla güzel ve anlamlıdır” dedi.

Yaşlılara çeşitli hediyeler veren Kaymakam Taşdan ile Belediye Başkanı Fatih Üçok, yaşlıların sorunlarını dinledi.

Ziyaretlere, Garnizon Komutanı Vekili Kıdemli Başçavuş Nadir Toprak, Emniyet Müdürü Murat Oflaz, AK Parti İlçe Başkanı Aydın Korkmaz, Huzurevi Müdürü Talat Keskin, İlçe Müftüsü Hüseyin Okuş, daire amirleri ve sivil toplum temsilcileri de katıldı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ