logo

reklam
25 Kasım 2015

Otokar, Automotive Testing Show&Expo’ya katıldı

İSTANBUL (Samsunyerelhaber) – Otokar, dünyanın önemli otomotiv etkinlikleri arasında bulunan Automotive Testing Show & Expo’ya katıldı.

Otokar’dan yapılan açıklamaya göre, Koç Topluluğu şirketi olan Otokar, 25-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Automotive Testing Show & Expo’da test kabiliyetlerini paylaşacak.

Etkinlikte; test, simülasyon ve geliştirme imkanlarına sahip firmalarla bu imkanlara ihtiyaç duyanları bir araya getirme ve deneyimlerini paylaşma imkanı sunulurken, Otokar, modern test imkanlarını, Ar-Ge faaliyetleri yürüten diğer tüm sanayi ve araştırma kuruluşlarına test hizmeti verecek şekilde açık tutuyor.

Otomotiv sanayinin ihtiyaç duyduğu üretim ve test süreçlerinin tanıtıldığı fuara bu yıl ikinci kez katılan Otokar’ın standında, test imkanlarının tanıtılmasının ötesinde kurumun bu alandaki teknolojik üstünlüklerine vurgu yapılıyor. 

 Güçlü olduğu tasarım ve ürün geliştirme süreçlerinde, gerçek hayatı benzeştiren modern ve teknolojik test altyapı ve metotlarını kullanan Otokar, bu sayede ürün geliştirme ve devreye alma süreçlerini zaman ve maliyet yönüyle rekabetçi hale getiriyor. Ayrıca Otokar, bünyesinde yer alan test imkanları ile birçok yönden Avrupa’nın sayılı test merkezleri arasında yer alıyor.

Otokar Test Merkezi; Avrupa’nın sayılı tesisleri arasında olan Dinamometreli İklimlendirilmiş Test Odası, Türkiye’nin yüksek kapasiteli hidrolik yol simülatörü ve Elektromanyetik Uyumluluk Test Merkezi’nin yanı sıra zırhlı araçlar ve Altay tankı projesi için mayın test ekipmanları ve balistik laboratuvarını da bünyesinde barındırıyor.

Otokar Test Merkezi, Otokar Ar-Ge Merkezi çatısı altında yer alıyor. Ar-Ge, mühendislik ve tasarım konularında pek çok alanda ödül kazanan Otokar, 2015 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan otomotivde “Türkiye’nin ikinci en başarılı Ar-Ge Merkezi” ödülünü almıştı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ