logo

reklam
12 Ekim 2015

Ortahisar Belediyesinin yol çalışmaları

TRABZON (Samsunyerelhaber) – Ortahisar Belediyesince Gözalan Mahallesi’nde asfaltlama çalışması yapıldı.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yaptığı açıklamada, göreve gelmeden önce ilçedeki 85 mahalleye yollarının tamamen asfaltlanması ya da betonlanması sözünü verdiğini belirterek, bu sözünü yerine getirmekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

İlerleyen yıllarda Ortahisar’ın bütün mahallelerinde yol sorunlarını ortadan kaldırıp yolları belli bir standarda kavuşturacaklarını dile getiren Genç, “Bu konuda gerçekten çok yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Bu hizmetleri yapmak için 10,5 trilyonluk iş makinesi alımı yaptık. Bütün işler bu makinelerle yapılıyor. Bu seneki hedefimiz her mahallemizde 1 kilometre asfalt yol ve yukarı kotta olan mahallelerimizde de 1 kilometrelik beton yol yapmaktır” dedi.

Genç, yeni dönemde kurulacak tek başına hükümetle beraber Ankara’dan alacakları güçlü destekle bu hizmetleri yerine getireceklerini kaydederek, “Ben belediye başkanı olarak açık söylüyorum, kendi bütçemizle beraber ancak belediye işlerini yapabiliyoruz. Ancak temizlik, park-bahçe işlerini ve diğer işlerimizi yapabiliyoruz. Bu nedenle bu yatırımların karşılığını tabiri caizse gidip Ankara’dan koparıp alabilmemiz lazım. Yetkiliyiz, bunun karşılığında da sorumluyuz. Sonuç itibarıyla Allah ne kadar nasip ederse hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ