logo

reklam
16 Ekim 2015

Ortahisar Belediye Başkanı Genç:

TRABZON (Samsunyerelhaber) – Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, muhtarların desteğiyle hizmet götürmedikleri ve proje yapmadıkları hiçbir mahalle olmadığını söyledi.

Genç, bir restoranda muhtarlarla yaptığı toplantıda, Ortahisar’ın eksikleri ve ihtiyaçları doğrultusunda muhtarların önemli bir görev üstlendiğini vurgulayarak, adeta Ortahisar’ı muhtarlarla birlikte yönettiklerini belirtti.

Toplantıyı, Ortahisar’ın daha güzel ve daha verimli yönetilmesi adına düzenlediklerini anlatan Genç, “Bütün mahallelerimize dokunduk. Muhtarlarımızın da desteğiyle hizmet götürmediğimiz, proje yapmadığımız hiçbir mahallemiz yok. Verdiğimiz sözlerin tamamını yerine getirmek için büyük bir gayret sarf ettik. Söz verip de yaptığımız hizmet ve projeler olduğu gibi, yapamadıklarımız da olmuştur ama bunları unutmuş, bir kenara atmış değiliz” dedi.

Genç, hangi mahallenin ne sıkıntısı olduğunu bildiklerine işaret ederek, “Her mahalleye en az 1 kilometrelik beton ya da asfalt yol dökme hedefiyle yola çıktık. Sizlerin de desteğiyle bu hedefimizi gerçekleştirmiş durumdayız. İnşallah görev süremizin bitimiyle birlikte bütün mahallelerimizdeki yolları belli bir standarda kavuşturup yol problemlerimizi tamamen ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

Trabzon Muhtarlar Federasyonu Başkanı Bekir Aktürk ise muhtarların özlük haklarıyla ilgili sorunların çözülmeye çalışıldığını, çalışma koşullarında pek çok iyileştirme yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Muhtarlar vatandaş ile yöneticiler arasında iletişimi sağlayan, vatandaşların sorunlarının çözülmesine yardımcı olan en önemli aracı kurumlardır. Muhtarların eli ne kadar güçlü olursa, vatandaşların sorunlarına da o oranda çözümler üretir. Bizim elimiz güçlü olacak ki sorunlarımızı çözmek için hem kaynak hem de hizmet alalım. Bunun için de bütün muhtar örgütleri siyasi ayrım yapmadan birlikte hareket ederek yek vücut olmalıdır.”

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ