logo

reklam
02 Aralık 2015

Of’ta “Ailene Sahip Çık, Dilini Temiz Tut Projesi” tanıtıldı

TRABZON (Samsunyerelhaber) – Of Kaymakamlığı tarafından başlatılan “Ailene Sahip Çık, Dilini Temiz Tut” adlı sosyal amaçlı projesinin tanıtımı yapıldı.

Ali Yeşilyurt Çok Programlı Lisesi’ndeki tanıtım programına, Of Kaymakam Vekili ve Hayrat Kaymakamı Tuğba Genç, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Of Garnizon Komutanı Onur Yakan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Kaymakam Genç, çok özenle seçilmiş ve düşünülmüş bir proje olduğunu belirterek, “Nükte ve güldürü kültürümüzde kötü sözler yer almamalıdır. Dilimizi yabancı dillerin olumsuz etkilerinden korumalıyız. Projede emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Belediye Başkanı Sarıalioğlu ise Türkiye’de düne göre önemli mesafeler kaydedildiğini ifade ederek, “Bu projeyi ortaya koyan, çalışan ve yürüten herkesi canı gönülden tebrik ediyorum. Projeyle alakalı bize düşen her türlü katkıyı vermeye hazırız. Ben inanıyorum ki yüreğinde merhamet taşıyan herkes bu projeyi önemseyecek ve buna katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu,ailenin en önemli, en değerli sosyal kurum olduğunu kaydederek, “Aile ile ilgili doğabilecek sorunlar hayatımızın bütün alanlarını etkiliyor. Onun için kayıplarımızı geri kazanmamız önemlidir. Bu nedenle projemizin hedef kitlelerinin başında aile geliyor. Maalesef dil konusunda çevremizde yaşadığımız olumsuzluklar hepimizin malumudur. Bunu yok sayamayız. Kısaca toplumun bütün kesimlerinde bir farkındalık oluşturmak amacındayız” ifadesini kullandı.

Proje kapsamında ilkokul, ortaokul ve liseler arasında slogan yarışması yapıldı, ilk üçe giren öğrenciler Of Belediye Başkanlığı tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ