logo

reklam
30 Nisan 2015

Musa ve Çivi Köyü Göleti temel atma töreni

AMASYA (AA) – Amasya merkeze bağlı Musa köyü ve Çivi köyü mevkisinde yapılacak gölet inşaatının temel atma töreni yapıldı.

Törene, Vali  İbrahim Halil Çomaktekin, Amasya Milletvekilleri Avni Erdemir ve Naci Bostancı, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Faruk Aykutlu, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Çomaktekin, törende yaptığı konuşmada, kalkınmanın topyekun olması gerektiğini ve kalkınmanın sadece şehirlerde ve il merkezlerinde olmadığını söyledi.

Son dönemlerde, köylerde de önemli bir gelişim yaşandığının altını çizen Çomaktekin, ”Kırsal kalkınma da bu açıdan çok önemlidir. Halen çok sayıda vatandaşlarımız kırsal alanda yaşıyor. Hayatlarını burada devam ettiriyor. Devletimiz, hükumetimiz ve bize bağlı tüm kurumlarla kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın, hayat standartlarının yükseltilmesi için çok önemli yatırımlar yapılıyor” dedi.

Kırsal alanda yaşayan vatandaşların gelir seviyesinin yükseltilmesinin önemli olduğunu belirten Çomaktekin, şunları kaydetti: 

”Bu alanda İl Özel İdaremiz sürekli sulama kanalları, sulama göletleri yapıyor ve sera malzemeleri dağıtıyor. Vatandaşın gelir düzeyinin yükselmesine dönük projeler üretiyor. Bu proje doğal alandaki su kaynaklarımızı israf etmeden, verimli toprakları daha iyi değerlendirerek buradaki insanlarımızın gelir düzeyinin yükseltilmesi için düşünülen bir projedir.”

İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Hüseyin Köroğlu ise, yapımına başlanan gölet inşaatının teknik ve fiziki özellikleriyle ilgili bilgiler aktardı.

Konuşmaların ardından törende kurbanlar kesilerek, gölet inşaatının hafriyat çalışmalarına başlandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ