logo

reklam
26 Kasım 2015

Mudurnu Hayvan Pazarı’nda çalışma

BOLU (Samsunyerelhaber) – Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl, ilçedeki hayvan pazarının daha modern bir hale getirildiğini söyledi.

İnegöl, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, Sakarya ve Düzce’den sonra en büyük hayvan pazarının, Mudurnu’da cumartesi günleri kurulduğunu belirtti.

 Vatandaşlara daha güzel hizmet verebilmek adına hayvan pazarında bir takım çalışmalar yaptıklarını anlatan İnegöl, şöyle konuştu:

 “Kar, kış, yağmurlu ve güneşli zamanlarda insanlarımızı zorda bırakmamak için standartlarımızı yükseltmeye çalıştık. Hayvanların bağlandığı bölümleri tamamen kapattık. Yol ve çevre düzenlemesi çok kötü durumdayken, her yerini düzenledik. Yolu sıcak asfaltla kapladık. Gelen hayvan arabaları için rampaları genişlettik. Küçükbaş hayvanların bekleme yerlerinin çatılarını da kapattık. Hayvan pazarımızı daha modern bir hale getirdik. Hayvan pazarına 500 büyükbaş, 750 küçükbaş hayvan getirilebiliyor. İlçedeki hayvan kesim yeri olan mezbahanede yeni düzenlemeyle güzelleştirildi.”

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ