logo

reklam
23 Kasım 2015

Mor Çatı’nın 25. yıla özel ürünleri Morhipo.com’da

İSTANBUL (Samsunyerelhaber) – Morhipo.com, eğitim, kadın erkek eşitliği, çocuk sağlığı ve hayvan hakları gibi alanlarda toplumsal değer yaratan çalışmalara destek verdiği “PaylaşTIK” bölümünde, Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın 25’inci yılına özel ürünlerini satışa sundu.

Morhipo.com’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının yürüttüğü sosyal sorumluluk projelerine sürdürülebilir destek sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği PaylaşTIK projesiyle, müşterilerine sosyal sorumluluk projelerine destek olma fırsatı sunuyor.

Sivil toplum kuruluşları ile tüketicileri buluşturan bir köprü görevi üstlenen morhipo.com, Mor Çatı Vakfı ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle de kadına karşı şiddetle mücadeleye destek veriyor. Gelirin tamamı şiddetten uzak yaşam kurmak isteyen kadınlara gidecek.

Açıklamada yer alan bilgilere göre, şiddetle yüz yüze olan kadınlarla dayanışmayı sürdürmek, aile içindeki şiddete karşı mücadeleyi yaygınlaştırmak amacıyla 1990 yılında kurulan Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, 25’inci yılına özel ürünlerini morhipo.com aracılığıyla satışa sunuyor. Mor Çatı’nın 25’inci yıla özel ürünleri arasında esprili tişörtler, şık broş ve kolyeler dikkat çekiyor. Mor Çatı yararına satışa sunulan diğer ürünler arasında ise Sezen Aksu, Gönül Yazar, Hülya Avşar gibi ünlü sanatçılara ait elbiseler de yer alıyor.

Morhipo.com “PaylaşTIK” bölümünde Mor Çatı’yla ilgili ürünlerden elde edilecek gelirin tamamı, kadınların şiddetten uzak bir hayat kurabilmeleri için çalışan Mor Çatı’ya iletilecek.

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ