logo

reklam
03 Mayıs 2015

Melen Çayı’na doğa sporlarını sevenlerden yoğun ilgi

DÜZCE (AA) – Raftingde Türkiye’nin önemli parkurlarından olan Melen Çayı, üç günlük tatilde de çok sayıda vatandaş tarafından ziyaret edildi.

Düzce Rafting Tesisi İşletmecisi Şaban Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce kimsenin bilmediği bölgenin şimdi gözde turizm merkezlerden biri durumuna geldiğini söyledi. Yıldırım, 13 kilometrelik rafting alanının yılda 50 bin ziyaretçiyi ağırladığını ifade etti. 

Raftingin Düzce’de hızla büyüyen iyi bir sektör haline geldiğini vurgulayan Yıldırım, şunları dedi:

“Rafting her türlü hava şartında keyifle yapılan bir doğa sporudur. Özellikle mart, nisan ve mayıs aylarında çok keyifli bir hal alır. Bu aylarda haftanın her günü ve özellikle hafta sonu inanılmaz bir yoğunluk yaşıyoruz. İşçi bayramı dolayısıyla yaşanan üç günlük tatilde de doğa sporu sevenlerin akınına uğradı.” 

Rafting parkurunun Türkiye’nin ve dünyanın sayılı alanlarından olduğunun altını çizen Yıldırım, “Parkur çok keyifli ve heyecan verici. Bu alana kolayca ulaşma imkanı olan 20 milyon insan var. Bu da alanı dünyada eşi benzeri bulunmayan bir parkur haline getiriyor” dedi. 

Yıldırım, Büyük Melen Projesi kapsamında yapılan barajın faaliyete geçmesiyle alanın kapanacağını, yeni bir alan çalışması içinde olduklarını kaydetti.

 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ