logo

reklam
20 Temmuz 2015

Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41. yıl dönümü

TOKAT (Samsunyerelhaber) – Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 41. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Dizer, mesajında, Kıbrıs’ın Türkiye’nin vazgeçilmez milli bir davası olduğunu belirtti.

Kıbrıs’ta 41 yıldır barış ve bağımsızlığın hakim olduğunu kaydeden Dizer, “Rum çetecilerin baskıları ve saldırıları Türkiye Cumhuriyeti’nin müdahalesiyle sonuçlanmış ve bundan 41 yıl önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurulmuştur. Ambargo, izolasyon ve asimilasyona karşı Kıbrıs Türk’ü, bağımsızlıktan, özgürleşmeden ve eşitlikten yana tavır almış, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin bağımsız devlet olarak yoluna devam etmesi inanç ve kararlılığını göstermiştir” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs’ın sonsuza kadar Türk kalacağını ifade eden Dizer, şunları kaydetti:

“Kıbrıs Barış Harekatı, Kıbrıs’a barış ve huzur getirmiş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kuruluşuna giden yolu açmıştır. Bu duygu ve düşünceler içinde bağımsız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin sonsuza kadar payidar kalmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Kıbrıs’ın bağımsızlık mücadelesinde hayatını kaybeden ve bugünlere gelmemizi sağlayan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize sağlık diliyorum. Kıbrıs Türklerinin bayramını kutluyorum.”

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ