logo

reklam
04 Mayıs 2015

Karayolu Trafik Güvenliği Haftası

ZONGULDAK (AA) – Zonguldak’ta “Karayolu Trafik Güvenliği Haftası ” dolayısıyla tören düzenlendi.

Valilik binası önündeki törende, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Başkomiser Hanifi Sever, yaptığı konuşmada, trafik kazalarında her yıl çok sayıda vatandaşın yaralandığını ve hayatını kaybettiğini söyledi.

Geçen yıl ülke genelinde 140 bin 517 yaralamalı trafik kazası meydana geldiğini belirten Sever, “Kazalarda 2 bin 296 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Daha güvenli bir trafik yaşam alanı oluşturulabilmesi adına il genelinde emniyet ve jandarma ekipleri tarafından denetimler sürdürülmektedir. Denetimlerin daha objektif olması adına yaka kamerası uygulamasına geçilmiştir. Toplu taşıma araçlarında meydana gelen üzücü hadiselerin azaltılması adına her ay değişik zamanlarda sivil trafik dedektifleri tarafından denetlemeler yapılmaktadır. Bu esnada 13 farklı kontrol denetimi de devam ettirilmektedir. İlimizde geçen yıl 181 bin 935 araç ve araç sürücüsü trafik ekiplerimizce kontrol edilmiştir” diye konuştu.

Sever, ülkede trafik güvenliği alanında yapılan çalışmaların nihai amacı ceza yazmak olmadığını kaydetti.

Tören, öğrencilere uygulamalı trafik denetimi yaptırılmasının ardından sona erdi.

Güncelleme (4 Mayıs 2015, 12:37):

ZONGULDAK (AA) – Karayolu Trafik Güvenliği Haftası dolayısıyla Saltukova Ortaokulu öğrencileri, Çaycuma Jandarma trafik amirliğini ziyaret etti.

Öğrenciler ziyarette, jandarma trafik timlerinin uygulamalarda kullandığı materyalleri inceledi, bunlar hakkında bilgiler edindi.

Saltukova Ortaokulu edebiyat öğretmeni Halil Yılmaz, yaptığı açıklamada, uygulamanın amacının öğrencilere küçük yaşta trafik kurallarını öğretmek ve farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

Güncelleme (4 Mayıs 2015, 13:04):

KARABÜK (AA) – Karabük Emniyet Müdürlüğünce Karayolu Trafik Güvenliği Haftası dolayısıyla  etkinlikler düzenlendi. 

 Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Mehmet Akif Acar, Kemal Güneş Caddesi’nden başlayıp, Kent Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından düzenlenen törende yaptığı konuşmada, tüm dünyada trafik güvenliğinin sağlanması için mayıs ayı içerisinde çeşitli etkinliklerin düzenlendiğini söyledi. 

Her yaşta çocuğun dikkatini trafik ve trafik güvenliğine çekmek istediklerini anlatan Acar, ” Bu konuda duyarlı bir toplum oluşturmalıyız. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de trafik büyük bir sorun haline gelmiştir. Trafikte en önemli unsur olarak ‘insan’ ön plana çıkmaktadır. İnsan, trafikte belirleyicidir” dedi. 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ