logo

reklam

Karadeniz işi “manzaralı minibüs kafeterya”

RİZE (Samsunyerelhaber) – Rize’de kafe işletmeciği yapan Özay Topuk, dekor için eski model bir minibüsü vinçle 11’inci kattaki işyerinin terasına yerleştirdi.

İşletmesini genişletmek isteyen, ancak binanın fiziki koşullarının elverişsiz ve yapımının da masraflı olması nedeniyle farklı arayışlara giren Topuk, Trabzon’daki bir hurdacıdan satın aldığı 1968 model minibüsü yaptığı tadilatla kafeteryasının bir bölümü haline getirdi.

Gazetecilere açıklama yapan Özay Topuk, ilginç fikrine ilişkin, “Trabzon’da hurda bir araba buldum. Kaportası ve boyasını yaptırdıktan sonra vinçle 11’inci kata çıkarttırdım. Soğuk içecekleri artık buradan servis yapacağız. Daha hoş ve güzel oldu. Herkes çok beğendi. Binada yapacağımız daha büyük bir masraftan kurtardı ve daha görsel oldu. İhtiyaçtan dolayı bu fikir aklımıza geldi” dedi. 

– “Bu iş biraz ‘Rizeli işi’ oldu”

Topuk, terastaki minibüsü görenlerin fotoğraf çektiğini de dile getirerek, “Bu iş biraz ‘Rizeli işi’ oldu. İçine girmek isteyenler oluyor. Bu da bizim hoşumuza gidiyor. İş yaptığımız alanı eğlenceli ve görsel bir hale çevirdik. Rize, coğrafyası nedeniyle insanların kendi çözümlerini yaratma gereksinimi duyduğu bir yer. İnsanlar genellikle arabalarını manzaralı bir yere çekerek sohbet etmek ister, biz bunun bakış açısını değiştirdik. Manzaramız da güzel” ifadesini kullandı.

Müşterilerden Hikmet Delal ise minibüsü terasta görünce çok şaşırdığını belirterek, “Bu tür olaylarda akla ilk olarak Rizeliler geliyor. Arabanızı deniz kenarına çekip, manzara izlemek ayrı ama bir işyerinin 11’inci katından denizi izlemek ayrı bir güzel oluyor” diye konuştu.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ