logo

reklam
13 Ekim 2015

Karabük merkezli terör örgütü operasyonu

KARABÜK (Samsunyerelhaber) – Karabük ve Çorum’da, terör örgütü PKK’ya eleman temin ettikleri iddiasıyla 7 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki eve operasyon düzenledi.

Operasyonda, terör örgütünün dağ kadrosuna eleman sağladıkları öne sürülen E.B, M.K, O.Y, M.K, F.S. ve Y.Ç. gözaltına alındı.

Polis ekipleri, evde yaptığı aramada, çeşitli örgütsel doküman ve bilgisayarlara el koydu.

İfadeler doğrultusunda hareket eden ekipler, terör örgütüne gönderildiği öğrenilen M.A’yı da Van’da operasyonla kurtardı.

M.A’nın ifadeleri doğrultusunda güvenlik güçleri, H.Ö’yü yakalamak için çalışma başlattı. H.Ö, Çorum’daki bir adrese yapılan baskında gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

Güncelleme (13 Ekim 2015, 15:55):

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Terör örgütü PKK’ya eleman temin ettikleri iddiasıyla Karabük merkezli operasyon kapsamında Çorum’da gözaltına alınan 2 kişi, adliyeye sevk edildi.

Karabük Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince terör örgütünün dağ kadrosuna eleman sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda Çorum’daki bir eve operasyon düzenlendi.

Kale Mahallesi’ndeki eve düzenlenen operasyonda S.M. ile H.Ö, gözaltına alındı. Evde yapılan aramada bulunan çok sayıda örgütsel dokümana da el konuldu.

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden H.Ö’nün, birkaç gün önce Karabük’te tanıştığı S.M’nin yanına geldiği ve birlikte kaldıkları öğrenildi.

Operasyonda terör örgütünün dağ kadrosuna eleman sağladıkları öne sürülen E.B, M.K, O.Y, M.K, F.S. ve Y.Ç. Karabük’te gözaltına alınmış, şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda terör örgütüne gönderildiği öğrenilen M.A. Van’daki operasyonda kurtarılmıştı. Güvenlik üçleri M.A’nın ifadesi üzerine S.M. ile H.Ö’yü Çorum’da yakaladı.

Güncelleme (13 Ekim 2015, 19:10):

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Terör örgütü PKK’ya eleman temin ettikleri iddiasıyla Karabük merkezli operasyon kapsamında Çorum’da adliyeye sevk edilen 2 kişi tutuklandı. 

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Kale Mahallesi’ndeki bir eve düzenlenen operasyonda gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen S.M. ile H.Ö, savcılıktaki sorgularının ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Zanlılar, mahkemece “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklandı.

Terör örgütünün dağ kadrosuna eleman sağladıkları öne sürülen E.B, M.K, O.Y, M.K, F.S. ve Y.Ç. Karabük’te gözaltına alınmış, şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda terör örgütüne gönderildiği öğrenilen M.A. Van’daki operasyonda kurtarılmıştı. Güvenlik güçleri M.A’nın ifadesi üzerine S.M. ile H.Ö’yü Çorum’da gözaltına almıştı. 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ