logo

reklam
24 Kasım 2015

Kamyon ve tır yasağı trafiği rahatlattı

ORDU (Samsunyerelhaber) – Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) şehir içi trafiğini rahatlamak amacıyla kamyon ile tırların sabah ve akşam belli saatlerde şehir içine girmesini yasaklayan kararın uygulanmasına dün itibariyle başlandı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Samsunyerelhaber muhabirine yaptığı açıklamada, şehir trafiğinde sabah ve akşam ciddi rahatlama yaşandığını belirterek, “Aldığımız bu kararı Türkiye’deki Şoförler Cemiyetine, kamyon ve tır derneklerine, Türkiye Şoförler Federasyonuna bildirmiştik. İlk gün itibariyle aksaklık olabileceğini tahmin edebiliyordum ama çok şükür beklentilerimizin çok altında. Fatsa ve Altınordu ilçelerimizde trafik büyük oranda rahatlamış durumda” dedi. 

“Ordu, sabah ve akşam en rahat trafiğe kavuşmuş oldu” diyen Yılmaz,  “Kararı aldığımız cuma günü Altınordu’da Karadeniz Sahil Yolu’ndan geçen 90 bin aracın yaklaşık 55 bininin kamyon ve tırdan oluştuğunu gördük. Sabah ve akşam bu yolda bunu mecburen yapmamız lazımdı. Asıl amacımız Fatsa ve Altınordu’da çevre yolunun bir an önce devreye girmesi. Çevre yolu hizmete girmediği takdirde bizim bu müeyyideyi biraz daha genişleterek uygulama mecburiyetimiz var” değerlendirmesinde bulundu.

Yılmaz, uygulamanın trafiğin durumuna göre esnetilebileceğini de sözlerine ekledi. 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ