logo

reklam
02 Aralık 2015

İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Kondori:

TOKAT (Samsunyerelhaber) –  İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Reza Baghban Kondori, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Kondori, burada yaptığı açıklamada, 3 ay önce göreve başladığını belirtti. Tokat’ın Türkiye’de ihracat ve ithalat konusunda tarihi, tanınmış bir merkez olduğunu ifade eden Kondori, Türkiye ve İran arasında ticari açıdan çalışmalar yapıldığını anlattı.

Kondori, bir gazetecinin “Türkiye ile Rusya arasında uçak krizi yaşanıyor son günlerde, İran’ın buna bakış açısı nedir” şeklindeki sorusu üzerine şunları söyledi:

“Biliyorsunuz, biz ambargoyu en büyük seviyede tecrübe etmiş bir ülkeyiz. Biliyoruz ki böyle bir durumun hiçbir ülke için hayrı yoktur. Bu açıdan Rusya da kendini tecrübe etmiş batı tarafından. Ambargo altına girmiş. Bizim iki ülkeyle iyi ilişkilerimiz var. Böyle bir soruna taraftar değildik. Dışişleri Bakanlığımız da bildirdi ki bu sorun çabuk bitsin, normal seviyeye dönmemiz gerekiyor. Bu anlaşmazlık bitsin. İki ülke arasında normal dostluklar yenilenir inşallah. Biz buna taraftarız.”

Kondori, daha sonra Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ali Özer ve yönetim kurulu ile basına kapalı görüşme yaptı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ