logo

reklam
02 Aralık 2015

İhtiyaç sahibi aileye muhtarın girişimiyle ev için arsa alındı

SAMSUN (Samsunyerelhaber) – Samsun’un Bafra ilçesinde geçimini çöplerden atık toplayarak sağlayan 48 yaşındaki Süleyman Yursel’e mahalle muhtarı Muhtarı Salih Soylu tarafından toplanan yardımlarla ev yapılması için arsa alındı.

Kemalpaşa Mahallesi’nde yaşayan ve çöplerden topladığı kağıt, plastik gibi atıkları satarak geçimini sağlayan 2 çocuk babası Süleyman Yursel’e mahalle muhtarı tarafından toplanan para ile ev yapılması için arsa alındı.

Topladığı atıklardan günde 12 lira kazanarak evini geçindirdiğini, oturduğu evinin ise kira olduğunu belirten Yursel, “İşsizim ve 2 çocuğum var. Çocuklarım ilkokulda okuyor ama onları okutmakta zorlanıyorum. Çöplerden bulduğum kalemleri veriyorum. Kalem bulsam, defter bulamıyorum. Eve 150 lira kira vermeye çalışıyorum. Tek dileğim kiradan kurtulmak ve başımı sokacak bir evim olması. Mahalle muhtarımız aileme destek oldu, bize arsa aldı. Muhtarımızdan, destek olanlardan Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Muhtar Soylu ise ailenin çok mağdur durumda olduklarını söyledi. Evin babasının çöplerden para kazanmaya çalıştığını anlatan Soylu, şunları kaydetti:

“Vicdanımız el vermedi. Muhtar olarak hemen işe koyuldum ve mahalle halkımızdan, hayırseverlerden para toplayarak ailemize ufak bir arsa aldık. Şimdi bu arsaya ev yapılması lazım. Evin yapılması konusunda devletimizden, iş adamlarımızdan destek bekliyoruz. Her işin bir adımı vardır, biz muhtarlık olarak ilk adımı attık, inşallah evin yapılması konusunda destek gelir.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ