logo

reklam
26 Kasım 2015

Hitit Gökpınar Barajı’nın çevre düzenlemesi yapılacak

ÇORUM (Samsunyerelhaber) – Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Alacahöyük ören yerindeki Hitit Gökpınar Barajı’nın çevre düzenlemesinin yapılacağı bildirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Alaca ilçesine bağlı Alacahöyük ören yeri civarında bulunan Hitit Gökpınar Barajı’na muhtelif çevre, peyzaj tanzim işleri ile inşaat, mekanik ve elektrik işlerinin yapımı için açılan ihalenin sonuçlandığını ve firma ile sözleşmenin imzalandığı belirtildi. 

DSİ tarafından yapılan ön çalışma sonucunda yaklaşık 277 dekar büyüklüğünde Öneri Proje Sahası oluşturulduğu anlatılan açıklamada, “DSİ ile Alacahöyük Kazı Başkanlığının görüşleri alınarak şekillenen proje ile tarihi Hitit Barajı ve yakın çevresinin rehabilite edilmesi, turistik gezilere olanak sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmesi ve yapılması düşünülen kazı çalışmalarına da imkan sağlanması hedefleniyor” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun projenin Çorum’a hayırlı olması temennisinde bulunduğu aktarıldı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ